Wznawiamy śpiewanie Nieszporów niedzielnych – dzisiaj o 15.00, potem Msza święta o 15.30. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najśw. Sakramentu.
W liturgii kościoła przypada: we wtorek święto Poświęcenia Bazyliki na Lateranie w Rzymie, w środę św. Leona Wielkiego, papieża, w czwartek św. Marcina z Tours, biskupa, w piątek św. Jozafata, biskupa, męczennika, a w sobotę świętych pierwszych męczenników Polski.
Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.
W czwartek 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msza święta za Ojczyznę będzie w czwartek o godz. 10.30. Potem przemarsz pod pomnik „Synom tej ziemi” i dalsze uroczystości. Po południu w Domu Kultury wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Dziękujemy za złożone ofiary przy zamawianiu wypominków za zmarłych. Różaniec za zmarłych poleconych wypominkach rocznych będzie w piątek o 17.30, potem Msza święta za tych zmarłych.
W przyszłą niedzielę będzie obchodzony V Światowy Dzień Ubogich. Zespół Caritas zapraszam na spotkanie poświęcone temu wydarzeniu, w poniedziałek o godz. 17.00.
W czasie kwesty zorganizowanej na cmentarzu przez Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych, zebrano 7.440 zł. Pani Prezes Stowarzyszenia – Aleksandra Nocuń, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy swoimi ofiarami włączyli się w dzieło planowanej renowacji figury Matki Bożej.
Rada Parafialna w przyszłą niedzielę będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne. Zapłaciliśmy już za całość prac za wykonanie betonowych schodów do kościoła i podjazdu dla wózków. Była to kwota ponad 84.000 zł, plus vat – czyli prawie 100.000 zł. Oczekujemy w dalszym ciągu na wykonanie barierek; jeden wykonawca, nie wykonał barierek, szukamy innego wykonawcy barierek i poręczy. Natomiast do lutego przyszłego roku będzie przygotowany granit i piaskowiec, którym będą obłożone schody i murki. Wszystkim którzy składają ofiary na ten cel serdecznie dziękujemy.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu kolejnym parafianom z ul. Różanej n-y: 46, 48, 50, 54.

Na nowy tydzień niech Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!