W adwentowym czasie przygotowujemy się do ponownego przeżycia misterium narodzenia Chrystusa, w którym objawia się miłość Boga do człowieka. W Jezusie Bóg staje się jednym z nas, dzieli nasze radości i cierpienia, lęki i nadzieje. „Pan jest blisko” (Flp 4,5), to jest prawda, z której człowiek powinien czerpać ufność i pocieszenie. W naszej dzisiejszej, trudnej rzeczywistości trzeba tę prawdę odkryć na nowo.
Dzisiaj kazania w naszej parafii głosi diakon Marcin Pytko, który odbywa swoją praktykę duszpasterską w pobliskim Sieprawiu.
Na Roraty zapraszamy w tygodniu o godz. 7.00.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Mikołaja, biskupa, we wtorek św. Ambrożego, biskupa, w środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – jest to święto patronalne Sióstr Służebniczek, pracujących w naszej parafii. W tym dniu będzie też odmówiony akt zawierzenia narodu polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi.
Różaniec za zmarłych, potem Msza święta za polecanych w wypominkach w piątek o 17.30.
Są do nabycia świecie – wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz pobłogosławione opłatki, które można nabywać u Pani Organistki po Mszach Świętych.
Św. Mikołaj przyniósł już dla parafian kalendarze katolickie, które można zabrać sobie z półek z prasą. Strażacy będą roznosili kalendarze w przyszłą sobotę 11 grudnia.
W przyszłą niedzielę można będzie złożyć ofiarę na inwestycje parafialne do przygotowanych przez Radę Parafialną puszek, lub wpłacić na konto. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
Sprzątanie w kościele powierzamy w tym tygodniu kolejnym parafianom z ul. Ks. Stanisława Koniecznego n-y: 26, 28, 30, 38, 40.
Z powodu kolejnej fali pandemii koronawirusa nadal obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk i limit wiernych w kościołach – 50 procent – nie licząc zaszczepionych. Od dzisiaj wznawiamy też transmisję w internecie Mszy świętej z naszego kościoła – w niedzielę o godz. 10.30.
Ostatnio zmarli z naszej parafii: +Józef Kotarba lat 77 i +Maria Słomka lat 90. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!