Przed nami trzeci tydzień Adwentu – przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Papież Franciszek prosi: „Nie przeżywajmy udawanego Bożego Narodzenia, tego handlowego… Pozwólmy się ogarnąć przez bliskość Boga, atmosferę Bożego Narodzenia, sztukę, muzykę i tradycje, które zapadają w serce”.
Na Roraty zapraszamy w tygodniu o godz. 7.00.
Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.
W poniedziałek w liturgii przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, we wtorek św. Jana od Krzyża, kapłana, doktora Kościoła. W czwartek rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
Adoracja Najśw. Sakramentu w środy i w soboty od 17.30 do 18.00.
W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy wieczornej.
Młodzież z klas VIII, przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 16.30 do kościoła.
Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi adwentowej przed Bożym Narodzeniem już od tego tygodnia. Spowiadamy codziennie pół godziny przed Mszą święta, zarówno rano jak i wieczorem. Natomiast w 21 grudnia będziemy spowiadali od 8.00 do 11.30 i od 15.00 do 18.00. W tym roku ze względu na pandemię, nie będzie spowiedników z innych parafii.
Jeśli ktoś chce podzielić się z potrzebującymi darami żywnościowymi przed Świętami, to w tym tygodniu można ofiarować jakieś dary, zostawić je w krużganku kościoła.
Pobłogosławione opłatki wigilijne można nabywać u Pani Organistki po Mszach Świętych. Jest jeszcze też kilka świec – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. W przyszłą niedzielę można będzie zabrać sobie też sianko na stół wigilijny – przygotowane przez dzieci z koła misyjnego.
Sprzątanie w kościele powierzamy na najbliższy tydzień parafianom z ul. Ks. St. Koniecznego 42 i z ul. Ks. Zakulskiego n-y:1, 2, 3, 7.
Szopkę przed kościołem będziemy stawiali w sobotę od godz. 10.00 – zapraszamy do pomocy.
Dzisiaj można złożyć ofiarę na inwestycje parafialne do przygotowanych przez Radę Parafialną puszek.
Przypominamy że z powodu pandemii koronawirusa obowiązuje limit osób biorących udział w Mszach świętych i pogrzebach – 30% – nie licząc zaszczepionych. Obowiązują nadal maseczki, dezynfekcja rąk.

Wszystkim życzymy zdrowia, dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.
Szczęść Boże!