Kończy się czas adwentu, który mimo pandemii koronawirusa, przeżywamy jako czas oczekiwania z wiarą na kolejną rocznicę przyjścia Zbawiciela na ziemię, jako przygotowanie do obchodów Uroczystości Bożego Narodzenia. Nasze przygotowanie powinno polegać na oczyszczeniu serca i być dla nas prawdziwym źródłem radości, bo „Pan jest blisko”.
Nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 15.00.
Na Roraty zapraszamy jeszcze do piątku. W piątek, w Wigilię Bożego Narodzenia ostatnie Roraty o g. 7.00. Mszy świętej wieczornej w Wigilię nie będzie.
Zachęcamy do tradycyjnego postu w Wigilię, oraz do zachowania tradycji Wieczerzy Wigilijnej z modlitwą, z czytaniem fragmentu Ewangelii, dzieleniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd. Betlejemskie Światło Pokoju, dotrze do nas w czwartek, można będzie zapalić świecę od tego światła i zanieść do domu.
Pobłogosławione opłatki można nabyć po Mszach świętych u Pani Organistki. Jest jeszcze kilka świec – wigilijne dzieło pomocy dzieciom, oraz sianko na stół wigilijny przygotowane przez dzieci z koła misyjnego.
Ze spowiedzi można korzystać codziennie przed Mszą świętą Natomiast we wtorek będziemy spowiadali od g. 8.00 do 11.30 oraz od 15.00 do 18.00. /4 kapłanów/ Dzieci – młodzież niech skorzystają ze spowiedzi adwentowej we wtorek.
Boże Narodzenie – sobota 25 grudnia – rozpoczniemy Pasterką – Mszą Świętą o północy. Pozostałe Msze Święte w pierwszy jak i w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia
będą o godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30. Nieszpory o godz. 15.00.
26 grudnia, w tym roku przypada Niedziela Św. Rodziny i w Św. Szczepana. Na Mszy o 10.30 – poświęcenie owsa, a w poniedziałek 27 grudnia na Mszach świętych poświęcenie wina. Informujemy, że na piątek 31 grudnia, na Sylwestra, udzielona jest dyspensa od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.
Dziękujemy za ofiary złożone na inwestycje parafialne i na bieżące utrzymanie kościoła. Rada Parafialna zebrała 6.940 zł; a na konto wpłacono w grudniu prawie 5.760 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy, że w tym trudnym czasie, pamiętają o naszej świątyni. Msza święta za parafian i ofiarodawców będzie w Boże Narodzenie na Pasterce.
Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się darami z potrzebującymi. „Bóg zapłać”.
Informujemy, że ze względu na trwającą pandemię, nie będzie kolędy – wizyty duszpasterskiej, natomiast będziemy zapraszali parafian z poszczególnych ulic na Mszę Świętą z błogosławieństwem kolędowym, podobnie jak w ubiegłym roku, po 2 stycznia 2022.
Sprzątanie w kościele powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Ks. Zakulskiego nr-y 9, 11, 10, 14, 15 .
W poniedziałek od 19.00 budowa konstrukcji szopki w kościele – zapraszamy kilku mężczyzn. Natomiast strojenie choinek w kościele we wtorek od 19.00 – wtedy Siostra zaprasza młodzież do pomocy.
Ostatnio odbyły się w naszej parafii pogrzeby: +Jana Urbanika lat 71 i +Grażyny Olinger lat 78. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..

Na ten świąteczny tydzień, niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!