Przeżywamy Oktawę Bożego Narodzenia, czyli 8 dni w których rozważamy nadal tajemnicę Narodzenia Pańskiego. Dzisiaj modlimy się za nasze rodziny wzywając wstawiennictwa Św. Rodziny; Jezusa, Maryi i Józefa, wspominamy też św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika.
W poniedziałek przypada święto św. Jana Chrzciciela, apostoła, ewangelisty – na Mszy rano i wieczorem poświęcenie wina. We wtorek wspomnienie Świętych Młodzianków, męczenników, czyli dzieci zabitych przez Heroda w Betlejem po narodzeniu Chrystusa.
W piątek – 31 grudnia – zakończenie mijającego 2021 roku, wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Msze święte w piątek o godz. 7.00 i 16.30.
Msza Święta dziękczynna, na zakończenie roku, z podsumowaniem mijającego czasu, będzie w piątek o godz. 16.30. Po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i przebłaganie za grzechy. Wcześniej 15 minut przed Mszą świętą, będą odśpiewane Nieszpory. Na ten dzień jest udzielona przez Metropolitę Krakowskiego dyspensa od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.
Nowy Rok 2022 – rozpoczniemy w sobotę 1 stycznia, Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w Nowy Rok o godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30.
Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i za ofiary na ten cel, a w tym tygodniu troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Świątników Wawelskich n-y: 1, 3, 4, 6, 7, 8.
Kolędy wizyty duszpasterskiej nie będzie, ze względu na pandemię, ale będziemy zapraszali poszczególne rejony parafii na Msze św. w tygodniu o godz. 18.00, podobnie jak w ubiegłym roku. 3 stycznia 2022 roku w poniedziałek, zapraszamy parafian z ulic: Sportowa, Kręta, Karpacka, Braci Leńczowskich i Józefa Kotarby.

Na nowy tydzień – zakończenia roku i początek nowego roku – niech Pan Bóg nam błogosławi i niech nas strzeże! Szczęść Boże!