Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lutego, po Mszy świętej Adoracja Najśw. Sakramentu.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w czwartek św. Scholastyki, dziewicy, w piątek 11 lutego Najśw. Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.
Papież Franciszek napisał z tej okazji m.in: „Wstawiennictwu Maryi, Uzdrowienia Chorych, zawierzam wszystkich chorych i ich rodziny. Zjednoczeni z Chrystusem, który bierze na siebie ból świata, niech odnajdą sens, pocieszenie i ufność. Modlę się za wszystkich pracowników służby zdrowia, aby bogaci w miłosierdzie, potrafili ofiarować pacjentom, wraz z odpowiednią opieką, swoją braterską bliskość”.
Ze względu na pandemię nie organizujemy spotkania chorych przy parafii, ale pamiętamy o nich, tutaj w kościele, codziennie w naszych modlitwach.
Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych będzie w piątek o 17.30, potem Msza św. w intencji tych zmarłych.
W przyszłą niedzielę 13 lutego, rozpocznie się tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo, odprawiane przez trzy niedziele przed Wielkim Postem, który rozpocznie się 2 marca w Środę Popielcową. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie w przyszłą niedzielę po Mszy o 8.00 do 10.30 oraz po Mszy o 12.00 do g. 15.30.
Sprzątanie kościoła powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Kr. Jadwigi n-y: 38a, 38b, 38c, 38d, 39.
Rada Parafialna w przyszłą niedzielę będzie zbierała ofiary na koszty związane z ogrzewaniem kościoła. Za grudzień i dwa tygodnie stycznia, za ogrzewanie kościoła zapłaciliśmy ponad 13.450 złotych / w ub. roku było 4.800zł/. Ofiary można będzie wpłacić na konto lub do przygotowanych przez Radę puszek na inwestycje parafialne. Wszystkim dziękujemy za każda ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła.
Ofiary z 2 lutego przekazaliśmy na zakony kontemplacyjne – była to kwota 1. 475 zł.
Dziękujemy tym, którzy pomagali przy pracach związanych z rozbieraniem dekoracji świątecznej.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, zdrowia, niech Pan Bóg nam błogosławi.
Szczęść Boże!