Z komunikatu Episkopatu Polski: „Z wielką uwagą, troską i niepokojem śledzimy na bieżąco dramatyczne doniesienia płynące z Ukrainy. Swą modlitwą ogarniamy przede wszystkim miliony ludzi, którzy dotknięci zostali brutalnym atakiem wojskowym ze strony Rosji. W modlitwie prosimy również za wszystkich rządzących i sprawujących władzę na całym świecie aby podjęli zdecydowane wysiłki na rzecz zażegnania tego konfliktu i uchronienia wielu ludzi przed śmiercią, bólem i cierpieniem. Biskupi z całą mocą potępiają barbarzyńską decyzję prezydenta Rosji o rozpoczęciu działań militarnych przeciwko Ukrainie. Wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz wspólnotą międzynarodową wzywają do opamiętania i zaprzestania działań wojskowych, które pochłaniają wiele ofiar, w tym także osoby cywilne. Równocześnie biskupi wyrażają uznanie i szacunek dla narodu ukraińskiego, który zdecydowanie broni suwerenności swego kraju i jego niepodległości”.
Jeśli ktoś chce pomóc uciekinierom z Ukrainy, może to uczynić przez – zgłoszenie możliwości przyjęcia ich na mieszkanie, pomoc finansową lub rzeczową. Zgłoszenia przyjmują parafie i Caritas. Bliższe informacje na stronie internetowej oraz w gablocie z ogłoszeniami.

W Środę Popielcową można będzie do puszek złożyć ofiarę na pomoc Ukraińcom.

Dzisiaj trzecia niedziela tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa – odprawianego przed Wielkim Postem. Wystawienie Najśw. Sakramentu, dzisiaj po Mszy o 8.00 do 10.30 oraz po Mszy o 12.00 do 15.30. Zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie przed Najśw. Sakramentem, szczególnie w intencji pokoju na Ukrainie, dotkniętej agresją Rosji.
Nieszpory niedzielne o godz. 15.00. Spotkanie Rady Parafialnej – dzisiaj o g. 17.00
Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego.
Wielki Post – czas pokuty, modlitwy i umartwienia, rozpoczniemy 2 marca, w najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą w środę o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje katolików post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej już w najbliższy piątek – o godz. 17.15, oraz o 19.30.
Pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00, a Msza niedzielna popołudniowa w Wielkim Poście będzie o g. 15.45, po zakończeniu nabożeństwa, już bez kazania.
Święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji będzie w piątek 4 marca.
Klasy VIII, które przystąpią do bierzmowania zapraszam wraz z rodzicami w czwartek na Mszę świętą o godz. 18.00. W czasie Mszy św. rodzice przekażą dzieciom krzyżyki.
W pierwszy piątek spowiedź rano przed Mszą świętą oraz od godz. 16.30 do 18.00. Chorych zgłoszonych odwiedzę w piątek od godz. 9.00. Następne odwiedziny chorych będą na początku kwietnia w czasie rekolekcji, przed Wielkanocą.
W sobotę po Mszy porannej modlitwa do Niepokalanego Serca NMP.
Sprzątanie kościoła powierzamy na najbliższy tydzień parafianom z ul. Podgórskiej nr-y: 9, 11, 14, 15, 16.
Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 do kościoła.
W najbliższą niedzielę, 6 marca, będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach świętych będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych.
Na nowy tydzień życzymy wszystkim zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!