Rozpoczynamy miesiąc maj, maryjny miesiąc. W obecnej sytuacji, pełnej cierpienia, wojny w Ukrainie, wołamy codziennie do Maryi i uciekamy się pod Jej obronę.
Zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedzielę i święta o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.30.
We wtorek 3 maja przypada Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte tak jak w niedzielę.
Wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków będzie w środę 4 maja; Msza święta w intencji strażaków z OSP Świątniki Górne w środę o godz. 18.00.
W sobotę 7 maja nasza parafia przeżywać będzie uroczystość I Komunii Świętej; na Mszy o 10.00 – klasa IIIa i na Mszy o 12.00 – klasa IIIb; łącznie 41 dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyć we Mszy świętej. Dziękujemy Siostrze Zycie za przygotowanie dzieci do tego pięknego święta, za całoroczną współpracę z rodzicami tych dzieci.
W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca i święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Możliwość spowiedzi w piątek od godz. 15.30 do 18.00. W tym czasie także spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 – proszę zgłosić chorych w zakrystii.
Uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika będą w naszym kościele w przyszłą niedzielę 8 maja – suma odpustowa o godz. 12.00, pozostałe Msze święte o 8.00, 10.30 i 15.30. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Kan. Wiesław Grzechynia, dyrektor Domu Księży Emerytów w Makowie Podhalańskim. Po Mszy świętej o 12.00, będzie uroczysta procesja – zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, oraz osoby niosące feretrony, chorągwie, zapraszam poczty sztandarowe, strażaków, orkiestrę. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z daru odpustu. Aby uzyskać odpust należy 8 maja nawiedzić nasz kościół przyjąć Komunię Świętą oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
Sprzątanie kościoła na ten tydzień powierzamy parafianom z ul. Bielowicza nr-y: 18, 21, 24, 25, 26.
Podziękowania składamy wszystkim którzy uczestniczyli i pomagali swoim zaangażowaniem przy nawiedzeniu naszej parafii przez ikonę św. Rodziny.
W przyszłą niedzielę Rada Parafialna zbierać będzie ofiary na inwestycje parafialne.
W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. +Piotra Mirskiego lat 68. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!

zał.-nr-1-Zaproszenie-Matropolity-Krakowskiego-na-Skałkę-2022