Na nabożeństwa majowe zapraszamy w niedzielę o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.30.
W liturgii Kościoła przypada: dzisiaj św. Zofii, w poniedziałek Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski; w czwartek św. Bernardyna ze Sieny, kapłana, a w przyszłą niedzielę św. Rity z Cascii, zakonnicy.
Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek będzie połączona z nabożeństwem majowym.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, a na ten tydzień troskę o czystość naszej świątyni powierzamy parafianom z ul. Bielowicza n-y: 35, 36, 37, 39, 40.
Klasy VII, które w przyszłym roku przystąpią do bierzmowania, zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18.45 – do kościoła.
Kończą się prace przy schodach wejściowych do kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel i wpłacane na konto parafialne. Rada Parafialna zebrała w ubiegłą niedzielę 8.030 zł, a na konto wpłacono w maju 4.920 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie w uroczystości odpustowe ku czci św. Stanisława.
W poniedziałek odbył się pogrzeb śp. +Ireny Dudek lat 82. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.
Na nowy tydzień niech Pan Bóg nam błogosławi i niech nas strzeże.
Szczęść Boże!

POMOC DZIECIOM NA UKRAINIE

DRODZY LUDZIE DOBREJ WOLI!

O pomoc zwraca się do Was Ukraińskie Przedszkole im. Bł. Jozafaty Gordaszewskiej w Czerwonohradzie w obwodzie Lwowskim, które działa przy Klasztorze Sióstr Służebnic.
Instytucja wyróżnia się najnowszym podejściem do edukacji i wychowania chrześcijańsko-patriotycznego. Przed wojną przedszkole funkcjonowało wyłącznie na koszt rodziców. Jednak rodziny z co najmniej dwojgiem dzieci, a także rodziny wielodzietne i sieroty są niewypłacalne.
Mimo to, ze względu na wojnę na dużą skalę na Ukrainie i wewnętrzne przesiedlenia osób, przedszkole przyjęło dodatkowo 17 dzieci i obecnie obsługuje 36 dzieci, a w kolejce czekają jeszcze dwie grupy po ponad 30 dzieci. Instytucja skupia się na odbiorcach słabszych społecznie i odpowiada na pilne potrzeby osób bezpośrednio dotkniętych wojną.
W przedszkolu wychowywane są dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Przedszkole zapewnia uczniom trzy posiłki dziennie, zajęcia z języka angielskiego, zajęcia indywidualne i grupowe z logopedą. Przedszkole czynne jest od 8:00 do 17:00. przez cały rok, z wyjątkiem lipca i sierpnia, pomieszczenia i teren są remontowane i przygotowywane do nowego roku szkolnego.
Początkowo przedszkole zatrudniało 4 osoby (2 wychowawców, 1 kucharz, 1 administrator) i otrzymywało pensję niższą niż płaca minimalna na Ukrainie, teraz, aby w pełni zapewnić pracę, należy podwoić personel i zapewnić godziwą pensję.
Placówka specjalizuje się w wychowaniu chrześcijańsko-patriotycznym i edukacji tematycznej, która polega na zdobywaniu przez dziecko doświadczeń poprzez zabawę i eksperymentowanie. Dlatego nauka jest łatwa i przyjemna. Absolwenci są gotowi nie tylko do szkoły, ale i do życia. Nacisk edukacyjny kładziony jest na dbanie o siebie, umiejętność podejmowania decyzji, dokonywania wyborów i brania za nie odpowiedzialności, umiejętność pracy w zespole i tak dalej. Ten najnowszy program edukacyjny Sióstr Służebnic „przyciąga” ukraińskie rodziny. Kierunek chrześcijański opiera się na obrazach biblijnych i realizuje się poprzez teatr i zabawę.
Szczególnej uwagi i troski wymagają sieroty i półsieroty, dzieci specjalnej troski i zaniedbane pedagogicznie, a także dzieci z rodzin wielodzietnych, wewnętrznie przesiedlonych i samotnych rodziców, oraz dzieci, ojcowie których teraz walczą na wojnie. Ponadto rodzice nie są w stanie zapłacić za więcej niż 10 dzieci, ponieważ starsze dzieci są już w przedszkolu.
Do pełnego funkcjonowania przedszkola im. Bł. Jozafaty Gordaszewskiej prosimy o pomoc finansową i inną.
Aby zapewnić proces edukacyjny tak dużej liczbie dzieci z grup wrażliwych potrzebujemy:
– materiały na zajęcia (zeszyty, długopisy, plastelina, wszystko do rysowania: farby, kredki, kolorowy papier, papier A1, A2, A4, karton), klej, kolorowanie itp.;
– zabawki dziecięce dla najmłodszych;
– gry edukacyjne dla starszych dzieci;
– materiały i narzędzia do prowadzenia zajęć na ulicy;
– materiały metodyczne i wizualne (plakaty ze zwierzętami, ptakami itp.);
– odzież, buty;
– żywność dla niemowląt, pieluchy i pieluchy dla najmłodszych;
– detergenty (proszek do prania, mydło, szampon, płyn do mycia naczyń, płyn do kąpieli i szkła);
– fartuchy, ręczniki, serwetki, pościel.
Potrzebne są również materiały piśmienne: papier do drukowania, długopisy, zeszyty, spinacze, teczki itp.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc!
Niech Boże błogosławieństwo zawsze będzie z wami!

POMOC MOŻNA PRZYNOSIĆ DO KOŚCIOŁA W ŚWIĄTNIKACH GÓRNYCH!