W tym tygodniu przypadają tzw. „Dni Krzyżowe” czyli dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek, wtorek i środę, o godz. 7.00 na rozpoczęcie Mszy świętej, będzie procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i z modlitwą o urodzaje przy krzyżu misyjnym przed kościołem. Coraz częściej zdarzają się klęski żywiołowe, także w Polsce, a ludzi głodujących na świecie jest ciągle dużo – zapraszamy więc do licznego udziału w tej modlitwie o dobre urodzaje.
Nabożeństwo Majowe dzisiaj o 15.00, a w tygodniu o 17.30.
Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV, będzie w przyszłą niedzielę na Mszy o 12.00; Spowiedź dla dzieci – w piątek od g.16.30 do 17.30, natomiast próba też w piątek o godz. 15.45.
W liturgii Kościoła przypada: dzisiaj św. Rity z Cascci zakonnicy, we wtorek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, w czwartek św. Filipa Nereusza, kapłana, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, a na ten tydzień troskę o czystość naszej świątyni powierzamy parafianom z ul. Bielowicza n-y: 40a, 42, 42a, 43, 45.
W obecnym roku Kościół w Polsce przeżywać będzie 25. rocznicę VI pielgrzymki świętego Jana Pawła II Wielkiego do Ojczyzny. Wszystkich pragnących wziąć udział w tym wydarzeniu jubileuszowym zaprasza Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, na dzień 6 czerwca br. / poniedziałek/ do Zakopanego, pod Wielką Krokiew, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski – „zapraszam do Zakopanego delegację z każdej parafii naszej Archidiecezji: dzieci pierwszokomunijne, młodzież, całe rodziny” – pisze w zaproszeniu Ks. Arcybiskup.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!

ZAPROSZENIE METROPOLITY KRAKOWSKIEGO

Umiłowani Bracia i Siostry!
W obecnym roku Kościół w Polsce przeżywać będzie 25. rocznicę VI pielgrzymki świętego Jana Pawła II Wielkiego do Ojczyzny. Trwająca od 31 maja do 10 czerwca 1997 roku podróż apostolska Ojca Świętego utkana była wówczas z wielu wydarzeń – od 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu przez europejskie obchody tysiąclecia męczeńskiej śmierci świętego Wojciecha, mające miejsce w Gnieźnie, po krakowskie uroczystości jubileuszowe 600-lecia utworzenia w Polsce Wydziału Teologicznego. Niezapomnianym elementem pielgrzymki był także pobyt Papieża na Podhalu. Hołd złożony przez polskich górali licznie zgromadzonych pod zakopiańską Wielką Krokwią, poświęcenie kościoła na pobliskich Krzeptówkach, wizyta w kościele Najświętszej Rodziny
i spotkanie z dziećmi pierwszokomunijnymi oraz modlitwa różańcowa na ludźmierskich błoniach – głęboko zapisały się w sercach i świadomości mieszkańców górskich terenów naszej Ojczyzny.
To właśnie podczas tej pielgrzymki papież wzywał każdego z nas: „Nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych, szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz” (Jan Paweł II, Homilia, Zakopane, 6 czerwca 1997 r.).
Nawiązując do tych wydarzeń, Konferencja Episkopatu Polski, której 392. Zebranie Plenarne odbędzie się w dniach od 6 do 7 czerwca br. w zakopiańskim Centrum Formacyjno-Szkoleniowym „Księżówka”, będzie świętować jubileusz wizyty Ojca Świętego.

Również Archidiecezja Krakowska pragnie powrócić sercem i myślą do tamtych wydarzeń, zatroskana o to, by przekazać młodemu pokoleniu przesłanie, które głosił św. Jan Paweł II Wielki.
W tym duchu zapraszam do Zakopanego delegację z każdej parafii naszej Archidiecezji: dzieci pierwszokomunijne, młodzież – szczególnie przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, całe rodziny, osoby życia konsekrowanego. O udział w strojach regionalnych szczególnie proszę członków Związków Podhalan, różnego rodzaju stowarzyszeń oraz zespołów całego Podhala. Wszystkich pragnących wziąć udział w tym wielkim wydarzeniu jubileuszowym zapraszam na dzień 6 czerwca br. pod Wielką Krokiew, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się Eucharystia z udziałem Konferencji Episkopatu Polski.
Z nadzieją na spotkanie u stóp krzyża na Giewoncie udzielam pasterskiego błogosławieństwa

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski