Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00 będzie procesja wokół kościoła, a o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W tygodniu; do czwartku – procesja po Mszy o godz. 18.00, ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa.
W czwartek – zakończenie oktawy, Msza św. o godz. 18.00, a po procesji poświęcenie wianków i ziół, oraz błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy do udziału w tym trwającym święcie Eucharystii.
Dzieci i młodzież w piątek kończą rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy ich na Mszę świętą dziękczynną za kolejny rok nauki – dzieci ze Szkoły Podstawowej, w piątek 24 czerwca o godz. 8.00, a młodzież z Zespołu Szkół w piątek o godz. 9.00. Można skorzystać ze spowiedzi na zakończenie roku szkolnego, w czwartek od g. 17.00 do 18.00.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
– we wtorek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
– w piątek – 24 czerwca – nakładają się dwie uroczystości – Ur. Narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek post od pokarmów mięsnych
– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie, a w tym tygodniu czystość świątyni powierzamy parafianom z ul. Bielowicza n-y: 64, 65, 66, 67, 67c.
Rada Parafialna zebrała w ubiegłą niedzielę 8.855 zł, na konto wpłacono 2.150 zł na inwestycje parafialne. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom.
Dziękujemy wszystkim za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie pięknych ołtarzy, śpiewu, asysty; dziękujemy chórowi, scholii, orkiestrze, strażakom i policji, służbie liturgicznej, dzieciom i tym którzy nieśli sztandary i feretrony, nagłośnienie; wszystkim za liczny udział w procesji, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Ks. Abp Marek Jędraszewskie zaprasza rodziny na niedzielę 26 czerwca na godz. 11.00 do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach na Mszę świętą stanowiącą centralny punkt Pierwszego Archidiecezjalnego Święta Rodzin. Święto rodzin w naszej archidiecezji wpisuje się w ogólnoświatowe dziękczynienie za dar życia małżeńskiego i rodzinnego, związane z X Światowym Spotkaniem Rodzin z papieżem Franciszkiem w Rzymie.
Dzisiaj w Sali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Świątnikach odbędzie się spektakl muzyczny „Ptaki” – początek o godz. 18.30 – informacje na plakacie.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!