Kończy się miesiąc poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa; nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o g. 15.00, a w tygodniu do czwartku Litania do Serca Pana Jezusa będzie odśpiewana o g. 17.45 przed wieczorną Mszą świętą.
W liturgii Kościoła przypada w tym tygodniu: w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy, we wtorek św. Ireneusza, biskupa i męczennika, a w środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca lipca. Msze święte w pierwszy piątek – rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, spowiedź rano przed Mszą świętą, oraz od 16.30 do 18.00. W I piątek, w czasie spowiedzi jest wystawienie Najśw. Sakramentu, zakończone litanią do Serca Pana Jezusa. Chorych zgłoszonych przez rodzinę odwiedzę w piątek od godz. 9.00.
Modlitwy do Niepokalanego Serca Maryi, z racji I soboty, oraz za matki oczekujące potomstwa – w sobotę po Mszy o 7.00.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie, a w tym tygodniu czystość świątyni powierzamy parafianom z ul. Bielowicza n-y: 70, 71, 72, 74.
Już informujemy, że od 4 lipca, czyli od przyszłego tygodnia wprowadzamy wakacyjny porządek Mszy świętych w tygodniu w lipcu i sierpniu. Msze święte będą: w poniedziałek o 18.00, wtorek o 7.00, w środę o 18.00, w czwartek o 7.00, w piątek o 18.00, a w soboty o 7.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Porządek Mszy św. w niedzielę pozostaje bez zmian.
Kancelaria parafialna czynna jest w czasie wakacji tak samo jak w ciągu roku.
Niestety Ks. Arcybiskup nie przydzielił do naszej parafii księdza wikariusza – z powodu braku księży… więc trzeba się liczyć z ograniczeniami co do ilości sprawowanych Mszy świętych i przyjmowanych intencji mszalnych. Od 3 do 20 lipca będzie zastępstwo na czas urlopu za księdza proboszcza.
Zakończył się rok szkolny, dziękujemy wszystkim nauczycielom, katechetom, wychowawcom, pracownikom szkół, za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Dzieciom i młodzieży, oraz nauczycielom i tym, którzy wyjeżdżają na urlopy, życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!