Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – dzisiaj i w Boże Ciało o godz. 15.00.
Kolejne Nabożeństwo Fatimskie, przypada w poniedziałek 13 czerwca; o godz. 18.00 będzie Msza św. z kazaniem, potem różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, którą poniosą ojcowie. Na procesję zapraszamy dzieci w strojach komunijnych jak i dzieci do sypania kwiatków.
W liturgii Kościoła przypada w poniedziałek św. Antoniego z Padwy, zakonnika, we wtorek bł. Michała Kozala, biskupa, męczennika, a w piątek św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
W czwartek 16 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w Boże Ciało będą o godz. 8.00, o godz. 10.00 z procesją, / nie o godz. 10.30/ oraz o 15.30. Nie będzie Mszy św. w Boże Ciało o g. 12.00.
Procesją przejdziemy z kościoła ulicą Bruchnalskiego do Ronda Prezydenta Kaczorowskiego i z powrotem do kościoła ul. Bruchnalskiego. Ołtarze będą w następujących miejscach: pierwszy – na bramie cmentarza, drugi – przy rondzie, przy figurze św. Apostołów Piotra i Pawła, trzeci – przy figurze Matki Bożej Bolesnej, a czwarty przy kościele.
Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji; na procesję zapraszamy wszystkich parafian, strażaków, orkiestrę, dzieci sypiące kwiaty, także dzieci w strojach pierwszokomunijnych. Proszę przygotować feretrony, chorągwie, tak, aby to święto Eucharystyczne było pięknym wyznaniem naszej wiary.
W Oktawie Bożego Ciała – Procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa wokół kościoła będzie wieczorem po Mszy świętej o godz. 18.00, a w przyszłą niedzielę po Mszy o g. 12.00.
Sprzątanie kościoła powierzamy parafianom z ul. Bielowicza nr-y: 58, 59, 61, 62, 63.
Rada Parafialna zbiera dzisiaj ofiary na dokończenie spłaty wykonanych schodów wejściowych do kościoła.
W tym tygodniu odbył się pogrzeb +Jacka Synowca lat 60. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!