Po raz drugi, w tym roku w dzisiejszą niedzielę 24 lipca, obchodzony jest ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy- pisze Papież- dziadkowie i osoby starsze są chlebem, który karmi nasze życie, są ukrytą mądrością ludu, dlatego powinniśmy je doceniać, i po to ustanowiłem ten dzień. Módlmy się za osoby starsze, aby stały się nauczycielami czułości, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.
W poniedziałek, 25 lipca przypada wspomnienie św. Jakuba apostoła i św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Modlimy się już dzisiaj przez wstawiennictwo św. Krzysztofa o bezpieczną jazdę dla kierujących pojazdami oraz o bezpieczeństwo podróżujących i pieszych. Dzisiaj po Mszach świętych i jutro po wieczornej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy. Ofiary przy tej okazji składane przez kierowców/ 1 gr za szczęśliwie przejechany 1 km/ przeznaczone są na pojazdy dla misjonarzy.
Ponadto w liturgii Kościoła przypada dzisiaj św. Kingi, zakonnicy, we wtorek wspomnienie św. Anny i św. Joachima – rodziców Matki Bożej, w piątek św. Marty, Marii i Łazarza – rodzeństwa z Betanii.
Msze święte w tygodniu: poniedziałek o g. 18.00, wtorek o 7.00, środa o 18.00 z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek o 7.00, w piątek o 18.00, a w sobotę o 7.00 i 18.00.
Na adorację Najśw. Sakramentu zapraszamy w środy i soboty od 17.30 do 18.00.
Czystość kościoła powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Widokowej nr-y: 5, 6, 10, 16, 18.
W przyszłą niedzielę 31 lipca odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa w Kalwarii Zebrzydowskiej jako wotum wdzięczności naszej parafii za ocalenie kościoła w czasie działań wojennych i o pokój na Ukrainie. O godz. 15 początek modlitwy przy stacji „U Piłata”, a potem o godz. 17.00 można uczestniczyć we Mszy św. w klasztorze. Są jeszcze wolne miejsca się na wyjazd autokarem.
Kolejna zbiórka elektrośmieci w naszej parafii będzie 4 sierpnia w czwartek.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!