Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień – czas pielgrzymek do sanktuariów Maryjnych, rocznic patriotycznych – to także wezwanie Kościoła w Polsce do trzeźwości Polek i Polaków, do podejmowania abstynencji od alkoholu w sierpniu.
Dzisiaj odbędzie się Droga Krzyżowa w Kalwarii Zebrzydowskiej jako modlitwa dziękczynna naszej parafii za ocalenie kościoła w czasie działań wojennych, z prośbą o pokój na Ukrainie. Początek o godz. 15.00. Modlitwę poprowadzi Ks. Jerzy Pytraczyk, z Krakowskiego Seminarium Duchownego.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, założyciela zakonu Redemptorystów, we wtorek wspomnienie Matki Bożej Anielskiej – można uzyskać w kościele parafialnym odpust „Porcjunkuli”, w czwartek– św. Jana Vianneya, kapłana, w sobotę – święto Przemienienia Pańskiego.
Nieszpory niedzielne o godz. 15.00. Msze święte w tygodniu – poniedziałek – 18.00, wtorek – 7.00, środa – 18.00, w czwartek o 7.00.
W piątek przypada pierwszy piątek sierpnia; Msze św. o 7.00 i 18.00 – spowiedź codziennie przed Mszą świętą oraz w piątek 6.30 – 7.00 oraz 16.30 -18.00. W czasie spowiedzi popołudniu w piątek wystawienie Najśw. Sakramentu zakończone przed godz. 18.00 śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Chorych którzy zostaną zgłoszeni odwiedzę w piątek od g. 9.00.
Modlitwa do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny i modlitwa za matki oczekujące potomstwa w sobotę – jako pierwszą sobotę miesiąca po Mszy o 7.00.
42 Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia br. Informacje dla chętnych do pielgrzymowania, są na stronie internetowej pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl
Ofiary zebrane przy poświęceniu pojazdów, w kwocie 2.530 zł, przekazaliśmy misjonarzom na zakup środków transportu.
O pomoc w sprzątaniu kościoła w bieżącym tygodniu, prosimy parafian z ul. Widokowej n-y: 20, 22, 26, 32, 34. Za złożone ofiary na ten cel dziękujemy.
Po prawie roku prac konserwatorskich został odnowiony obraz z naszego kościoła, „Trójca Święta” – można go obejrzeć przy ołtarzu Krzyża Pana Jezusa. Jest to cenny obraz olejny z końca XVII wieku, przedstawiający jak Bóg Ojciec ukazuje ludzkości ciało martwego Syna, a Duch Święty w postaci gołębicy jest na tle Boga Ojca. Koszt renowacji wyniósł ponad 8.000 złotych – połowę kosztów pokrył sponsor, któremu serdecznie dziękujemy.
Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych przygotowuje się do postawienia krzyża pamiątkowego na naszym cmentarzu, upamiętniającego doktora Franciszka Bielowicza, którego zasługi w leczeniu mieszkańców Świątnik były bardzo duże. W związku z tym w przyszłą niedzielę przedstawiciele Stowarzyszenia będą przed kościołem zbierali datki na ten cel.
Kolejna zbiórka elektrośmieci czyli zużytych telefonów, komputerów, telewizorów, kabli, lodówek itd., będzie w ten czwartek 4 sierpnia do godz. 14.00. Można już w środę wieczorem lub w czwartek przywozić zużyty sprzęt elektroniczny na parking przyl. Ks. Koniecznego. Prosimy aby z parkingu parafialnego na czas zbiórki usunąć samochody. Te zużyte sprzęty zabiera firma która rozbierając poszczególne części sprzedaje złom i zdobyte pieniądze przekazuje misjonarzom na budowę studni głębinowych w Afryce.
Na nowy tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!