Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca – po Mszach świętych Adoracja Najśw. Sakramentu.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek – św. Dominika, kapłana, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy, męczennicy, patronki Europy; w środę św. Wawrzyńca, diakona, męczennika, w czwartek św. Klary dziewicy, w sobotę święto Matki Bożej Kalwaryjskiej i kolejna rocznica objawień fatimskich.
Msze święte w tygodniu – poniedziałek – 18.00, wtorek – 7.00, środa – 18.00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek o 7.00 , w piątek 18.00, a w sobotę o 7.00 i 18.00.
Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach będzie w piątek o 17.30.
Na kolejne nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w sobotę 13 sierpnia o g. 18.00 – Msza św. z kazaniem, różaniec i procesja z figurą Matki Bożej. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków w czasie procesji, a figurę Matki Bożej poniosą przedstawicielki młodzieży żeńskiej.
O pomoc w sprzątaniu kościoła w bieżącym tygodniu, prosimy parafian z ul. Na Wzgórzu . Za złożone ofiary na ten cel dziękujemy.
Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych zbiera dziś przed kościołem, datki na krzyż – pomnik upamiętniający doktora Franciszka Bielowicza.
W ramach tegorocznych zmian Sióstr Służebniczek, S. Zyta Łapa, katechetka skierowana jest na inną placówkę. Siostrze Zycie serdecznie dziękujemy za pracę w naszej parafii – za katechizację dzieci prowadzoną w szkole, za grupę misyjną dzieci, za trud i poświęcenie, za dobrą współpracę z księżmi. Niech Pan Bóg wspomaga Siostrę w dalszym podejmowaniu zadań wskazanych przez przełożonych. Do naszej parafii jako katechetka przychodzi Siostra Małgorzata Maniak.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Andrzej Kawecki lat 66. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Na nowy tydzień niech Pan Bóg błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!