Dzisiaj i jutro nieszpory o godz. 15.00
Jutro w poniedziałek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Msze święte jutro o godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30. Poświęcenie bukietów ze zbóż, warzyw, owoców, kwiatów i ziół, na każdej Mszy świętej.
15 sierpnia w dziejach Polski zapisał się jako jeden z najważniejszych dni. Tego dnia 1920 roku Polacy odnieśli wielkie zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej podczas wojny polsko-bolszewickiej. Na pamiątkę tych wydarzeń obchodzone jest także 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego.
Ponadto w liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: we wtorek wspomnienie św. Stefana, króla, w środę św. Jacka, kapłana, patrona naszej archidiecezji, w sobotę św. Bernarda, opata.
Msze święte w tygodniu: wtorek – 7.00, środa – 18.00, w czwartek o 7.00 , w piątek 18.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia , a w sobotę o 7.00 i 18.00.
Zachęcamy do trwającej w naszym kościele adoracji Najśw. Sakramentu; w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.
Uroczystości odpustowe w Kalwarii Zebrzydowskiej będą od piątku od 19 sierpnia; a zakończone będą w niedzielę 21 sierpnia.
Piesza Pielgrzymka z Podstolic do Kalwarii zatrzyma się przy naszym kościele w czwartek ok. g. 8.30.
Dziękujemy za troskę o czystość świątyni w tym tygodniu, teraz prosimy parafian z
ul. Ekologicznej nr 1, 4, 5, 9, 10A.
Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych dziękuję za wsparcie budowy krzyża- postumentu pamięci doktora Franciszka Bielowicza.
11 sierpnia 2022 roku, w czwartek, zmarł po długiej chorobie, Ksiądz Kanonik +Henryk Młynarczyk, emerytowany proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Radoczy, pochodzący z naszej parafii ze Świątnik Górnych. Miał 81 lat, 43 lata kapłaństwa, od ponad 10 lat był na emeryturze w parafii Radocza koło Wadowic. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 16 sierpnia 2022 roku o godz. 12.00 w kościele parafialnym w Radoczy (modlitwa przy trumnie od g. 11.00), a po niej nastąpią obrzędy ostatniego pożegnania na tamtejszym cmentarzu parafialnym.
W naszej parafii zmarł +Tadeusz Miziura lat 70 – jego pogrzeb będzie w środę o g. 14.00.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!