Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
w poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny Królowej
w środę – świętego Bartłomieja apostoła/ odpust w Mogilanach w przyszłą niedzielę/
w czwartek – św. Ludwika, króla
w piątek – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – Msza o 7.00 i 18.00 /z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych/
w sobotę – św. Moniki
Msze święte w tygodniu – w poniedziałek o 18.00, we wtorek o 7.00, w środę o 18.00, w czwartek o godz. 7.00 a od tego piątku, od 26 sierpnia już codziennie rano o g. 7.00 i wieczorem o 18.00.
W przyszłą niedzielę 28 sierpnia, chcemy podziękować Panu Bogu za dar chleba. Podobnie jak w ubiegłe lata, prosimy tych, którzy pieką chleb w domu, aby przynieśli w przyszłą niedzielę upieczony bochenek chleba, na sumę, na Mszę świętą o godz. 10.30. Te chleby złożymy przed ołtarzem i poświecimy. Po Mszy świętej, przed kościołem, będziemy się dzielić tym poświęconym chlebem.
W ramach tegorocznych zmian Sióstr Służebniczek do naszej parafii jako katechetka została skierowana Siostra Małgorzata Maniak, była Matka Prowincjalna Sióstr Służebniczek Starowiejskich. Siostra Małgorzata będzie katechizowała w szkole podstawowej. Życzymy Siostrze sił zdrowia i opieki Niepokalanej w podejmowaniu nowych zadań.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Ekologicznej n-y:
10b 10c 10e 11 i 12.
Dziękujemy paniom z zespołu Caritas za pomoc przy przyjęciu pielgrzymów idących z Podstolic do Kalwarii.
Pięćdziesiąta – jubileuszowa – pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej : Ruchu Światło-Życie, Domowego Kościoła, Służby Liturgicznej Ołtarza, Grup Apostolskich – odbędzie się 27 sierpnia 2022 r. (sobota) o godz. 10.00.
W ostatnim czasie zmarli z naszej parafii: +Tadeusz Miziura lat 70 i +Wiesława Kiszka lat 67. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!