Dzisiaj z postanowienia papieża Franciszka, przypada Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony przez Boga. Ten dzień łączymy w naszej parafii z dziękczynieniem za chleb – owoc ziemi i pracy rąk ludzkich.
Msze święte w tygodniu – rano o 7.00, wieczorem o18.00 – spowiedź codziennie przed Mszą świętą.
W czwartek 1 dzień września – rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży oraz wspomnienie wybuchu II wojny światowej, Polecamy Panu Bogu uczniów nauczycieli i wszystkich pracowników szkół, aby mogli bezpiecznie i spokojnie uczyć się i pracować. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza będzie w czwartek o godz. 8.00.
Młodzież z zespołu szkól i z naszej parafii zapraszamy na Mszę święta w czwartek 1 września o godz. 18.00.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w czwartek bł. Bronisławy, w sobotę św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
W piątek – pierwszy piątek września – okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą, a w piątek od g.16.30 do 18.00. Jesteśmy tylko z Ks. Rezydentem więc spowiedź przed pierwszym piątkiem będzie też w czwartek od 17.00 do 18.00. Można skorzystać ze spowiedzi w czwartek, a w piątek przyjść na Mszę świętą i przyjąć Komunię świętą. Niech ta spowiedź będzie też okazją dla dzieci i młodzieży do skorzystania z sakramentu pojednania na rozpoczęcie roku szkolnego. Chorych – zgłoszonych przez rodzinę odwiedzimy w piątek od g. 9.00.
W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – po Mszy porannej modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi oraz za matki oczekujące potomstwa.
Dziękujemy za troskę o czystość świątyni, a w tym w tym tygodniu, prosimy parafian z ul. Ekologicznej nr-y: 8, 13,15,18 .
Z okazji przypadających 3 września w sobotę, imienin Pani Izabeli – naszej organistki, życzymy Jej dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa, w życiu osobistym jak i do wykonywanej pracy organistki w naszej parafii.

Ostatnio w naszej parafii odbył się pogrzeb +Stanisława Czerneckiego lat 86. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

Na nowy tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!