26 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.IX.2022

W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek świętych Kosmy i Damiana, we wtorek św. Wincentego a Paulo, kapłana, w środę św. Wacława męczennika, w czwartek świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
Pielgrzymi do Częstochowy wyjeżdżają we wtorek o godz. 8.00 od strażnicy.
Młodzież z klas VIII będzie miała spotkanie przed bierzmowaniem w czwartek o godz. 16.30 w kościele.
W sobotę rozpoczniemy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo Różańcowe będzie w tygodniu o godz. 17.30, a w niedziele o 15.00. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie, która od wieków jest najbardziej ukochaną modlitwą czcicieli Matki Bożej.
Poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych będzie w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 12.00.
Dziękujemy za troskę o czystość, świątyni, a na najbliższy tydzień prosimy parafian z ul. Józefa Kotarby.
W przyszłą niedzielę będziemy gościli z kazaniami O. Ireneusza Wybraniaka, paulina z Krakowa, z klasztoru na Skałce, gdzie męczeńską śmierć poniósł nasz patron św. Stanisław.
Dziękuję za posługę niedzielną we wrześniu Ks. Dawidowi Leśniakowi Ojcu Duchownemu z Krakowskiego Seminarium.
1 października, Siostra Służebniczka Teresa Biskup, ta która tak pięknie zajmuje się kwiatami w naszym kościele, obchodzi imieniny; życzymy jej zdrowia i Bożej opieki, wstawiennictwa świętej patronki na każdy dzień.
Kilka dni temu pożar poważnie uszkodził dach domu naszych parafian przy ul. Bielowicza, jeśli ktoś chce wspomóc poszkodowanych, to w przyszłą niedzielę będzie wystawiona puszka na ofiary na ten cel. Okażmy solidarność w nieszczęściu bliźnich.

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!