Rozpoczęliśmy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe są w tygodniu o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00. W soboty będziemy się modlić na różańcu za poszczególne rejony naszej parafii i tak 8 października zapraszamy parafian z ulic: Świątników Wawelskich, Królowej Jadwigi, Wąska, Podgórska, Metalowców, Ogrodowa, Bielowicza.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: we wtorek św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Siostry Faustyny Kowalskiej, w piątek Matki Bożej Różańcowej.
W piątek z racji pierwszego piątku października, spowiedź będzie od godz. 6.30 do 7.00 i od 16.30 do 18.00. Po południu w pierwszy piątek miesiąca, w czasie spowiedzi, od godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszamy w tym czasie do modlitwy adoracyjnej w ciszy.
Chorych z Komunią świętą zgłoszonych przez rodzinę, odwiedzimy w piątek, od godz. 9.00.
Młodzież z klas VIII, która przygotowuje się do bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.00. W czasie Mszy św. młodzież ta złoży wyznanie wiary jako pierwszy krok w przygotowaniu do bierzmowania.
W przyszłą niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne.
Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła, a na ten tydzień polecamy porządek w kościele parafianom z ul. Braci Leńczowskich.
Przyjmujemy już w tym tygodniu na wypominki za zmarłych w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Prosimy zabrać sobie karteczki – karteczki na wpisanie zmarłych są na stoliku obok prasy katolickiej.
Kilkanaście dni temu pożar poważnie uszkodził dach domu naszych parafian przy ul. Bielowicza, jeśli ktoś chce wspomóc poszkodowanych to przy wejściu do kościoła jest dzisiaj wystawiona puszka na ofiary na ten cel.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Bronisław Surówka lat 72. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

W nowym tygodniu niech Pan Bóg wszystkim błogosławi, niech nas strzeże.
Szczęść Boże!