Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o 15.00, a w tygodniu o 17.30. W sobotę na różańcu modlić się będziemy za parafian z ulic: Myślenicka, Widokowa, Słoneczna, Na Wzgórzu, Ekologiczna, Stroma, Targowa, Józefa Kotarby i Św. Stanisława.
W czwartek 13 października -ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – o godz. 17.30 – najpierw będzie różaniec, potem procesja z figurą Matki Bożej i Msza święta z kazaniem. Zapraszamy dzieci na różaniec i do sypania kwiatków w czasie procesji w czwartek.
W tym tygodniu w liturgii przypada: w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, w sobotę św. Teresy z Avili, a w niedzielę św. Jadwigi Śląskiej – / 44 rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II – 16.X.1978r/.
W przyszłą niedzielę 16 października, będzie obchodzony w Polsce XXII Dzień Papieski, wspominający św. Jana Pawła II. Jak co roku można będzie w tym dniu złożyć ofiary na stypendia dla biedniejszej młodzieży.
Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła, a na ten tydzień polecamy czystość w kościele parafianom z ul. Krętej.
Młodzież z klas VIII, która przygotowuje się do bierzmowania zapraszamy w czwartek na spotkanie o godz. 16.30 do kościoła.
Przyjmujemy na wypominki za zmarłych w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Prosimy zabrać sobie karteczki na wpisanie zmarłych.
Dziękujemy za ofiary złożone w ub. niedzielę dla poszkodowanych przez pożar – przekazaliśmy im 6.000 zł.
Pielgrzymów, którzy byli we wrześniu w Grecji zapraszamy na Mszę święta w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 i na spotkanie po Mszy św.
W czwartek imieniny będzie obchodził Pan kościelny – Edward Słomka, życzymy mu dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej.
W piątek przypada Dzień Nauczyciela – wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom oświaty dziękujemy za trud nauczania i wychowywania młodego pokolenia i życzymy wiele sił, zdrowia, cierpliwości do przekazywania wiedzy i wartości wychowawczych. Na nabożeństwie różańcowym w piątek modlić się będziemy w intencji nauczycieli.
Dzisiaj Rada Parafialna zbiera ofiary na inwestycje parafialne. Wszystkim dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła, na inwestycje – za wpłaty na konto parafialne. Mimo drożyzny, niepewnych czasów Wasza ofiarność pozwala nam utrzymywać w porządku kościół, cmentarz, spłacać obowiązkowe składki parafii na seminarium, na Kurię, na uniwersytet Papieski i pomagać potrzebującym. „Bóg zapłać” za każdą ofiarę czy to na niedzielną tacę czy na inwestycje.

Wszystkim życzymy zdrowia, dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.
Szczęść Boże!