Dzisiejsza, ostatnia niedziela października jest obchodzona jako rocznica poświęcenia kościoła własnego, czyli parafialnej świątyni, w której gromadzimy się jako wspólnota ochrzczonych, aby słuchać słowa Bożego, zanosić modlitwy błagalne, wielbić Boga, a przede wszystkim sprawować sakramenty i gdzie przechowuje się Najświętszy Sakrament Eucharystii.
Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00 i jutro o 17.30 – różaniec za naszch zmarłych. Dziękujemy dzieciom za piękny udział w modlitwie różańcowej w październiku, za prowadzenie modlitwy, a Siostrze Małgorzacie Katechetce i Pani Katechetce Agnieszce za przygotowanie dzieci do tej modlitwy, a także Katechetom i młodzieży z Zespołu Szkół.
We wtorek, 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte będą w kościele o godz. 8.00 i 10.30 i 12,00, popołudniu Nieszpory o godz. 14.00, a potem procesja na cmentarz – tam o 14.30 – modlitwa za zmarłych z wypominkami i o godz. 15.00 Msza święta polowa na cmentarzu przy krzyżu. Mszy świętej o 15.30 w kościele już nie będzie.
2 listopada, środa – Dzień Zaduszny, Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 oraz o godz.18.00 – ta Msza święta będzie za zmarłych w tym roku parafian. Także 2 listopada, zapraszamy na różaniec za zmarłych o godz. 20.00 – na cmentarzu, przy krzyżu.
Kościół zachęca do ofiarowania odpustów za zmarłych – można ofiarować odpust w intencji osoby zmarłej, która tego odpustu potrzebuje zarówno 1 jak i 2 listopada.
Do 6 listopada, przed każdą Mszą świętą będą wypominki jednorazowe za zmarłych poleconych naszej modlitwie, a nowe wypominki roczne będą od niedzieli 6 listopada. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii.
Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych organizuje kwestę do puszek, na naszym cmentarzu 1 listopada. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na renowację zabytkowych nagrobków.
Adoracja Najśw. Sakramentu – w środę i sobotę od 17.30 do 18.00.
W piątek – pierwszy piątek listopada – spowiedź rano przed Mszą św. i po południu od 16.30. Chorych zgłoszonych odwiedzimy w piątek od g. 9.00.
W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi oraz za matki oczekujące dziecka – po Mszy o 7.00.
Z Dnia Papieskiego przekazaliśmy na stypendia dla biedniejszej młodzieży 3.610 zł. „Bóg zapłać” ofiarodawcom.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni w tym tygodniu, a teraz prosimy kolejnych parafian z ulicy ul. Sportowej n-y: 17, 18, 19, 20, 22.
W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Bogdana Szymańskiego lat 56, +Józefa Kotarby lat 82, +Łukasza Pietrzyka lat 34. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

Na te dni zadumy i modlitwy niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże!