W dzisiejszą niedzielę, 27 listopada, Kościół wkracza w nowy rok liturgiczny i rozpoczyna Adwent – okres poprzedzający coroczne obchody Bożego Narodzenia.
Od pierwszej niedzieli Adwentu Kościół w Polsce podejmuje również realizację nowego programu duszpasterskiego pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jego celem jest pogłębienie świadomości bycia Kościołem przez wszystkich ochrzczonych.
Na Roraty, czyli Mszę świętą ku czci Matki Bożej, zapraszamy przez cały Adwent; w tygodniu codziennie o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci na Roraty z lampionami, będą obrazki, rozważania z cyklu „Z narodzeniem Jezusa było tak”.
W liturgii Kościoła w środę przypada św. Andrzeja, apostoła, w sobotę św. Franciszka Ksawerego, a w niedzielę św. Barbary.
Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.
W piątek 2 grudnia, pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą świętą rano, oraz od g. 16.30 do 18.00. W czasie spowiedzi trwa adoracja Najśw. Sakramentu.
W ten piątek nie będzie odwiedzin chorych z Komunią świętą, ale dopiero przed świętami 12 grudnia.
Młodzież z klas VIII zapraszam w piątek na Mszę święta o godz. 18.00. Młodzież otrzyma wówczas ewangelię.
Modlitwa do Matki Bożej z racji I soboty miesiąca – w sobotę po Roratach.
Rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o g.19.00, a poświecenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych będzie 8 grudnia na Mszy o g. 18.00.
Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 18.45, po Mszy wieczornej.
Opłatki na stół wigilijny dzisiaj pobłogosławione, można nabywać po Mszach świętych przez cały adwent, u Pani Organistki, przy stoliku pod chórem. Ofiary za opłatki są częścią wynagrodzenia Pani Organistki.
Są też od dzisiaj do nabycia świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom; ta akcja organizowana jest co roku przez Caritas. / ofiary za duże świece 15 zł, za małe 9 zł – oddajemy do Caritasu./
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła, a na bieżący tydzień troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Węgielnik i Tatrzańskiej.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!