Obchodzona dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Jest wezwaniem do podsumowania mijającego roku i dobrego przygotowania do rozpoczynającego się za tydzień Adwentu.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny, we wtorek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w czwartek świętych Męczenników Wietnamskich, a w piątek św. Katarzyny.
Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00.
Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w czasie adoracji Najśw. Sakramentu, która jest w naszym kościele w środy i w soboty od 17.30 do 18.00.
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – w czwartek o g. 16.30 w kościele.
W przyszłą niedzielę 27 listopada, rozpocznie się Adwent – czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Roraty będą w tygodniu o godz. 7.00.
Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny będą od przyszłej niedzieli w kościele. Opłatki, jak co roku, będzie można nabywać u Pani Organistki w kościele; ofiary za opłatki są częścią wynagrodzenia dla niej.
Zespół Caritas będzie rozprowadzał świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Ofiary za duże świece 15 zł, a za małe 9 zł oddajemy do Krakowskiego Caritasu, a jeśli ktoś da więcej to zostanie dla potrzebujących w naszej parafii.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy kolejnym parafianom z ul. Sportowej n-y: 40, 42, 44, 45, 48, 50. Za złożone ofiary na sprzątanie, serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy za ofiary składane na inwestycje parafialne – Rada Parafialna zebrała w ubiegłą niedzielę 8.960 zł, a na konto wpłacono w listopadzie 4.610 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i polecamy ich Bogu w naszej modlitwie.
We wtorek przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji, najpierw dziękujemy Pani Izabeli – naszej organistce, chórowi męskiemu „Credo”, scholi dziecięcej i młodzieżowej, za ich śpiew i zaangażowanie w liturgię i życzymy im zdrowia i wszelkiej Bożej opieki przez wstawiennictwo św. Cecylii.

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!