W adwentowym czasie przygotowujemy się do ponownego przeżycia misterium narodzenia Chrystusa, w którym objawia się miłość Boga do człowieka. W Jezusie Bóg staje się jednym z nas, dzieli nasze radości i cierpienia, lęki i nadzieje. „Pan jest blisko” (Flp 4,5), to jest prawda, z której człowiek powinien czerpać ufność i pocieszenie.
Na Roraty zapraszamy w tygodniu o godz. 7.00.
W liturgii Kościoła przypada: we wtorek św. Mikołaja, biskupa, w środę św. Ambrożego, biskupa, w czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – jest to święto patronalne Sióstr Służebniczek, pracujących w naszej parafii.
Poświęcenie medalików dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. będzie w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00.
Różaniec za zmarłych, potem Msza święta za polecanych w wypominkach w piątek o 17.30.
Są do nabycia świecie – wigilijne dzieło pomocy dzieciom oraz pobłogosławione opłatki, które można nabywać u Pani Organistki po Mszach Świętych.
Św. Mikołaj pojawi się u nas w kościele w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00, a w tygodniu pewnie odwiedzi niektóre domy…
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła, a na bieżący tydzień troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Bruchnalskiego n-y: 1, 11, 12, 14, 14a, 16 .
Zbiórki Rady Parafialnej na inwestycje zawieszamy do lutego przyszłego roku, ale jeśli ktoś chce systematycznie przekazywać ofiary na ten cel może to uczynić przelewem na konto parafii, lub w kopercie na niedzielną tacę.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi i niech nas strzeże. Szczęść Boże!