Przed nami ostatni tydzień Adwentu. Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o 15.00. Na Roraty zapraszamy do soboty o godz. 7.00.
Spowiedź adwentowa w naszym kościele będzie, we wtorek 20 grudnia. Czterech księży, będzie spowiadało od godz. 8.00 do 11.30 oraz od godz. 15.00 do 18.00. / przerwy o godz. 9.30 oraz o godz. 16.30/. Zachęcamy by skorzystać we wtorek z Sakramentu pokuty.
Opłatki można nabywać po Mszach świętych u Pani Organistki, jest też sianko na stół wigilijny, kalendarze, są jeszcze świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Jest też gazetka nasza parafialna Świątnik po 10 zł.
W sobotę 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty o godz. 7.00, natomiast Mszy świętej wieczornej w wigilię, w sobotę nie będzie.
Zachęcamy wszystkich do tradycyjnego postu w Wigilię, oraz do zachowania tradycji Wieczerzy Wigilijnej z modlitwą, z czytaniem fragmentu Ewangelii, dzieleniem się opłatkiem oraz śpiewem kolęd. Betlejemskie Światło Pokoju, które dotrze do nas w piątek, można będzie zabrać sobie do domu po roratach.
Boże Narodzenie – niedziela 25 grudnia – rozpoczniemy Pasterką – Mszą Świętą o północy. Pozostałe Msze Święte w pierwszy jak i w drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia będą o godz. 8.00, 10.30, 12.00  i 15.30. Ofiary z tacy z Pasterki przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia, a z drugiego dnia Świąt na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
26 grudnia, w Św. Szczepana na Mszy o godz. 8.00 kolędować z nami będzie Świątnicka Orkiestra Dęta, natomiast na Mszy o 10.30 – poświęcenie owsa.
Zapraszamy do pomocy przy dekoracji kościoła na święta; budowa szopki – przed kościołem w poniedziałek od g. 12.00, a w kościele w środę od 19.00, /potrzeba kilku mężczyzn/. Młodzież zapraszamy do strojenia choinek w kościele, w czwartek od godz. 19.00.
Sprzątanie w kościele powierzamy na najbliższy tydzień parafianom z ul. Bruchnalskiego nr 25, 27, 29, 31, 33.
Na 6 stycznia 2023 roku planujemy zorganizować Orszak Trzech Króli – który zakończy się przed naszym kościołem, a jeden Orszak przyjdzie z Konar – Zielonej, drugi z Rzeszotar, a trzeci nasz, ul. Św. Stanisława od figury św. Stanisława.
Na stronie parafialnej i w gablocie jest ogłoszenie o pielgrzymce samolotowej do Lourdes na maj przyszłego roku.
Od 28 grudnia, po Świętach Bożego Narodzenia rozpocznę kolędę – wizytę duszpasterską. Kto życzy sobie odwiedzin kapłana, niech oczekuje na wspólną modlitwę, błogosławieństwo i rozmowę z duszpasterzem. Kapłanowi będą towarzyszyć w czasie kolędy – ministranci oraz Pan Kościelny,/ Edward lub Ryszard/ dla którego ofiary składane przy kolędzie są częścią wynagrodzenia. Kolęda będzie się rozpoczynała zasadniczo od godz. 10.00. Program kolędy jest w gablocie i na naszej stronie internetowej. 28 grudnia odwiedzę rodziny przy ul. Bielowicza numery parzyste – od 2 do 54. Natomiast 29 grudnia -czwartek – ul. Kr. Jadwigi od nr 1 do Rzeszotar, a 30 grudnia, piątek – ul. Ks. St. Koniecznego i Ks. Zakulskiego.
Prosimy tych którzy na parkingu parafialnym zostawiają samochody nie uczestnicząc w nabożeństwie, aby na czas niedziel i świąt usunęli samochody, bo nie można teraz parkingu odśnieżyć, a ci którzy przyjeżdżają na Msze św. nie mogą tam zaparkować.
Wszystkim życzymy błogosławionych dni świątecznych i wiele dobra od Boga i od ludzi.
Szczęść Boże!