Przeżywamy Oktawę Bożego Narodzenia. Dzisiaj Msze święte o 8.00.10.30,12.00 i 15.30.
W liturgii przypada: we wtorek 27 grudnia – św. Jana apostoła i ewangelisty / na Mszy św. o 7.00 i o 18.00 poświęcenie wina/, w środę Świętych Młodzianków męczenników, w piątek Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa, a w sobotę św. Sylwestra, papieża.
W sobotę – 31 grudnia – zakończenie mijającego 2022 roku. Msza Święta dziękczynna, na zakończenie roku, będzie w sobotę o godz. 16.30. Po Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i przebłaganie za grzechy. Wcześniej przed Mszą świętą, o 16.15 będą odśpiewane Nieszpory. Nie będzie już Mszy o 18.00. Zapraszamy do tej modlitwy dziękczynnej za mijający rok.
Nowy Rok 2023 – rozpoczniemy w niedzielę 1 stycznia, Uroczystością św. Bożej Rodzicielki Maryi.
Od środy rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę. Ks. Proboszcz i Ks. Michał Kania – rektor naszego Seminarium, który będzie pomagał Ks. Proboszczowi, odwiedzimy te rodziny które chcą przyjąć kapłana i proszą o błogosławieństwo dla rodziny i domu.
Kapłanowi będą towarzyszyć w czasie kolędy – ministranci oraz Pan Kościelny/ Edward lub Ryszard/ dla którego ofiary składane przy kolędzie są częścią wynagrodzenia.
Plan Kolędy:

Ul. Bielowicza nr-y parzyste – od Nr 2 do 54 – 28.XII- środa od godz. 10.00 Ks. Proboszcz
Ul. Królowej Jadwigi -Od Nr 1 do Rzeszotar-29.XII -czwartek od g. 10.00 Ks. Michał Kania
Ul. Ks. Koniecznego i Ul. Ks. Zakulskiego – 30 Grudnia -piątek od godz.10.00 Ks. Michał Kania
Ul. Podgórska i Ul. Wąska -30 Grudnia 2022 Piatek od godz. 10.00 Ks. Proboszcz
Ul. Metalowców i Ul. Ogrodowa – 2 Stycznia 2023 – Poniedziałek od g. 10.00 Ks. Michał Kania
Ul. Bruchnalskiego od Nr 82 od Konar – do Ronda – 2 Stycznia 2023 Poniedziałek
od g.10.00 -Ks. Proboszcz
Pani Organistka dziękuję wszystkim za złożone ofiary przy opłatkach.
Sprzątanie w kościele powierzamy na najbliższy tydzień parafianom z ul. Bruchnalskiego n-y: 37, 38, 40, 41,44.
Do niektórych domów zawitają jutro – kolędnicy misyjni – grupa dzieci wraz z Siostrą Katechetką. W tym roku Kolędnicy Misyjni będą zbierać ofiary na pomoc dzieciom w Papui-Nowej Gwinei. Ten odległy skrawek ziemi rozsiany na Oceanie Spokojnym jest bardzo młodym Kościołem, gdzie pracuje kilku polskich misjonarzy. Życie dzieci w Papui nie jest łatwe. Ciągle brakuje szkół, wyposażenia i oddanej kadry nauczycielskiej.

Pogrzeb śp. +Włodzimierza Zaczek lat 98, będzie we wtorek o 13.30. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.

Na ten ostatni tydzień mijającego roku niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże!