Papież Franciszek postanowił, aby dzisiejsza niedziela, była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Jak zaznaczył Franciszek, ma się ona przyczynić do tego, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Dlatego zachęcamy, aby każdy dzisiaj przeczytał chociaż kilka zdań z Biblii.
Trwa także Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na ekumenicznych nabożeństwach i modlitwach.
Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.00.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: we wtorek św. Franciszka Salezego, biskupa, w środę Święto Nawrócenia św. Pawła, w czwartek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, w sobotę św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła.
Do końca stycznia w tygodniu codziennie jest Msza św. o godz. 7.00, a wieczorem o
g. 18.00 tylko w środę, piątek i sobotę. Nie ma wieczornej Mszy w tygodniu w poniedziałek, wtorek i czwartek.
Spotkanie klas VIII przed bierzmowaniem będzie w czwartek o godz. 16.30. Termin bierzmowania to 1 kwietnia o g. 15.00, a tego sakramentu udzieli Ks. Bp Damian Muskus.
Dziękujemy za pomoc i za ofiary na sprzątanie kościoła, a na ten tydzień czystość kościoła powierzamy parafianom z ul. Spokojnej nr 1, 1a, 1b, 2, 3, 5.
Trwa remont organów, częściowo już są rozebrane. Na czas remontu organów chór jest zamknięty, a Pani Organistka gra na pożyczonych małych organach kościelnych.
Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. W tym roku ze względu na brak księdza wikariusza, pomagał w kolędzie Ks. Proboszczowi – Ks. Michał Kania – Rektor naszego Seminarium Duchownego z Krakowa. Odwiedziliśmy ok 80 procent rodzin mieszkających w naszej parafii / to jest o 15 procent mniej niż przed pandemią/. Przyjęcie kapłanów było serdeczne, oczekiwane – za co Wam dziękujemy. Dziękujemy za ofiary złożone dla księży oraz na potrzeby kościoła i parafii; za poczęstunki, za dowiezienie i przywiezienie z kolędy. Podziękowania za ofiary z kolędy kierują do parafian także Kościelni oraz ministranci. Wszystkich odwiedzonych polecamy Panu Bogu w naszej codziennej modlitwie.

Wszystkim życzymy zdrowia, dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.
Szczęść Boże!