Rozpoczęliśmy Wielki Post. Papież Franciszek prosi: „W Wielkim Poście spójrz na rozpostarte ramiona ukrzyżowanego Chrystusa, pozwól się zbawiać na nowo. A kiedy idziesz wyznać swoje grzechy, mocno wierz w Jego miłosierdzie, które cię uwalnia na zawsze od wszelkiej winy. Kontempluj Jego krew przelaną z powodu tak wielkiej miłości i daj się przez nią oczyścić”.
Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym, dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00, po zakończeniu nabożeństwa o godz. 15.45 Msza święta już bez kazania. Na Gorzkich Żalach zbierane będą ofiary na dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu.
Droga Krzyżowa w piątek – godz. 17.15, oraz 19.30, a także w niedziele po Mszy o godz. 8.00.
W sobotę 4 marca przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek marca. Okazja do spowiedzi w piątek rano przed Mszą świętą i po południu od 16.30 do 18.00. Chorych zgłoszonych przez rodzinę, z Komunią św. odwiedzę w piątek od g. 9.00.
Młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania – klasy VIII, zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 16.30, a także wraz z rodzicami w piątek na godz. 18.00; na Mszy świętej rodzice przekażą swoim dzieciom krzyżyki, które podczas bierzmowania poświęci Ks. Biskup. Po Mszy świętej będzie spotkanie z rodzicami młodzieży bierzmowanej.
W sobotę, z racji I soboty miesiąca, po Mszy o g. 7.00 modlitwy do Niepokalanego Serca NMP, oraz za matki oczekujące potomstwa. W sobotę o g. 17.30 – w czasie adoracji – różaniec za Ojczyznę.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła, a na bieżący tydzień troskę o kościół powierzamy parafianom z ul. Stawowej n-y: 1, 6, 7, 9, 10.
Na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii przekazaliśmy z ub. niedzieli kwotę 6.410 zł. Ze skarbonki na pomoc Ukrainie kolejne 1.400 zł przekazaliśmy do Caritasu.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Józef Synowiec lat 90. Jego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie..

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!