Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lutego, po Mszy świętej Adoracja Najśw. Sakramentu.
Dzisiaj rozpoczyna się tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo, odprawiane przez trzy niedziele przed Wielkim Postem. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie dzisiaj i w przyszłe niedziele po Mszy o 8.00 do 10.30 oraz po Mszy o 12.00 do g. 15.30.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w piątek św. Scholastyki, dziewicy, w sobotę 11 lutego Najśw. Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.
„Wstawiennictwu Maryi, Uzdrowienia Chorych, zawierzamy wszystkich chorych i ich rodziny. Zjednoczeni z Chrystusem, który bierze na siebie ból świata, niech odnajdą sens, pocieszenie i ufność. Modlimy się za wszystkich pracowników służby zdrowia, aby bogaci w miłosierdzie, potrafili ofiarować pacjentom, wraz z odpowiednią opieką, swoją braterską bliskość”. – papież Franciszek
Uroczystości diecezjalne Dnia Chorego będą w sobotę o godz. 12.00 w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych będzie w piątek o 17.30, potem Msza św. w intencji tych zmarłych.
Sprzątanie kościoła powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Spokojnej n-y: 8, 9, 10, 11c, 15.
Rada Parafialna w przyszłą niedzielę będzie zbierała ofiary na koszty związane z remontem organów. Ofiary można też wpłacić na konto parafialne. Wszystkim dziękujemy za każda ofiarę złożoną na potrzeby naszego kościoła.
Ofiary z 2 lutego przekazaliśmy na zakony kontemplacyjne – była to kwota 2.375 zł.
Dziękujemy tym, którzy pomagali przy pracach związanych z rozbieraniem dekoracji świątecznej.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, zdrowia, niech Pan Bóg nam błogosławi.
Szczęść Boże!