Dzisiaj trzecia niedziela tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa – odprawianego przed Wielkim Postem. Wystawienie Najśw. Sakramentu, dzisiaj po Mszy o 8.00 do 10.30 oraz po Mszy o 12.00 do 15.30. O godz. 15.00 – Nieszpory. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie przed Najśw. Sakramentem.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego.
Wielki Post – czas pokuty, modlitwy i umartwienia, rozpoczniemy 22 lutego, w najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą w środę o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje katolików post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej już w najbliższy piątek – o godz. 17.15, oraz o 19.30.
Pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00, a Msza niedzielna popołudniowa w Wielkim Poście będzie o 15.45, po zakończeniu nabożeństwa, już bez kazania. Kazania Pasyjne głosić będą w tym roku Księża Przełożeni z Krakowskiego Seminarium Duchownego. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła, a w tym tygodniu prosimy parafian z ul. Spokojnej n-y: 25, 26, 27, 28, 29, 30.
Rada Parafialna zebrała w ub. niedzielę na remont organów kwotę 11.150 zł, a na konto wpłacono 2.950 zł. Wszystkim składającym ofiary serdecznie dziękujemy za troskę o naszą świątynię.
Dzisiaj można złożyć do puszki ofiarę na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii.
Policja ostrzega przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od osób starszych „na policjanta”, „na wnuczka”. Proszą aby poinformować osoby starsze, że w dalszym ciągu oszuści działają i kolejne osoby oszukali mimo ciągłego ostrzegania.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, niech Pan Bóg nam błogosławi.
Szczęść Boże!