Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Święto to dla całego Kościoła ogłosił Jan Paweł II w dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku.
Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego.
Dzisiaj po Mszy świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a po południu o 15.00 zamiast nieszporów będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej założonego w 1850 roku, przez bł. Edmunda Bojanowskiego przybyły do Świątnik Górnych w 1873 roku, obejmując opieką dzieci, chorych i pomagając w katechezie.
150-lecie pobytu Sióstr Służebniczek w naszej parafii będziemy obchodzili w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00. Eucharystii przewodniczył będzie Ks. Biskup Jan Zając. Siostry zapraszają wszystkich którzy byli w ochronce czy w przedszkolu u Sióstr do tej modlitwy dziękczynnej.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła oraz za pomoc w sprzątaniu, a na ten tydzień prosimy kolejnych parafian z ul. Granicznej n-y: 77, 77a, 77b, 79, 91.
Zapraszamy do pomocy przy rozbieraniu dekoracji świątecznej w poniedziałek od g. 19.00.
Organizujemy dwudniową pielgrzymkę do Częstochowy, Lichenia i Kalisza – 27 i 28 kwietnia – czwartek – piątek. Koszt z noclegiem 240 zł. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii lub w zakrystii w tym tygodniu.
Dzisiaj Rada Parafialna zbiera ofiary na remont organów. Spotkanie Rady Parafialnej będzie w środę o 19.00.

Pierwsza Komunia święta będzie w naszym kościele 7 maja, na Mszach świętych o 10.30 i 12.00; rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00.
Ostatnio zmarła z naszej parafii +Danuta Synowiec lat 87. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!