Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny, który ma inspirować do częstszego sięgania po Pismo Święte, ma ukazać fundamentalne znaczenie Słowa Bożego w życiu chrześcijanina i parafii. Zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego, jutro w poniedziałek o g. 19.00 do salki w domu parafialnym.
W dzisiejszą niedzielę Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej obchodzą 150-lecie pobytu w Świątnikach Górnych. Wyrażamy wdzięczność Panu Bogu i Maryi Niepokalanej za obecność Sióstr w naszej parafii i ich wkład w ewangelizację, wychowanie dzieci w ochronce, w przedszkolu i wszelkie prace na rzecz naszej parafii. Modlimy się o nowe powołania do zgromadzenia Sióstr Służebniczek, także z naszej parafii.
Nieszpory dzisiaj o g. 15.00.
Dzisiaj przypada św. Wojciecha, biskupa i męczennika – jednak liturgiczna uroczystość będzie w poniedziałek ze względu na trwający okres wielkanocny.
We wtorek przypada w liturgii św. Marka, ewangelisty, a w sobotę św. Katarzyny ze Sieny.
Nowenna do św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej parafii rozpocznie się w sobotę 29 kwietnia. Natomiast odpust nasz parafialny będzie w niedzielę 14 maja, połączony z jubileuszem 50-lecia kapłaństwa Ks. Rezydenta Prałata Zbigniewa Gerle.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu parafianom z ul. Krakowskiej n-y: 1, 6, 6a, 12, 14, 15.
Dziękujemy za ofiary składane na remont organów – Rada Parafialna zebrała w ubiegłą niedzielę 9.920 zł, a na konto wpłacono 3.070 zł. Pozostaje nam do wypłacenia jeszcze ok. 16.000 zł. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu w naszej modlitwie.
Dziękujemy tym, którzy pomagali przy rozbieraniu „Grobu Pańskiego” i „Ciemnicy”.
Życzymy wszystkim dobrego tygodnia. Szczęść Boże!