zał.-nr-1-Zaprosznie

Dzisiaj nasza parafia przeżywa uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona naszej Ojczyzny i naszego kościoła. Msze święte tak jak w niedzielę, suma odpustowa o godz. 12.00. Dzisiaj też dziękujemy Panu Bogu za 50 -lat kapłaństwa Ks. Prałata Zbigniewa Gerle, rezydenta w naszej parafii. Aby uzyskać odpust – czyli darowanie kar za grzechy już odpuszczone, należy dzisiaj w naszym kościele, przyjąć Komunię Święta oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego.
Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.30.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada św. Zofii, we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
W tym tygodniu przypadają tzw. „Dni Krzyżowe” czyli dni modlitw o urodzaje. W poniedziałek, wtorek i środę, o godz. 7.00 na rozpoczęcie Mszy świętej, będzie procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i z modlitwą o urodzaje przy krzyżu misyjnym przed kościołem.
Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klas IV, będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00; spowiedź dla nich – w piątek od g. 16.30 do 17.30, a wcześniej o 16.00 próba z Panią Katechetką.
Klasy VII zapraszamy na spotkanie dotyczące przygotowania do przyszłorocznego bierzmowania w czwartek o g. 16.30 do salki w domu parafialnym.
Dziękujemy za troskę o czystość świątyni w tym tygodniu, teraz prosimy parafian z ul. Modrzewiowej n-y: 8, 9, 10, 11, 13, 15.
Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na inwestycje, na wypłacenie ostatniej raty za remont organów w przyszłą niedzielę 21 maja.
Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą posługę słowa Ks. Kan. Dawidowi Leśniakowi, proboszczowi z Krzywaczki, a wcześniej ojcu duchownemu w Krakowskim Seminarium.
Podziękowania składamy także wszystkim za przygotowanie dzisiejszej uroczystości odpustowej – Siostrom Służebniczkom – Siostrze Teresie za wystrój kościoła, Panom kościelnym, Pani Organistce, chórowi i scholii, orkiestrze strażakom, Paniom sprzątającym kościół, ogrodnikowi Panu Ireneuszowi, służbie liturgicznej, oraz zaangażowanym w procesję.
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!