Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00 będzie procesja wokół kościoła, a o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. W tygodniu; do czwartku – procesja po Mszy o godz. 18.00, ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa.
We wtorek 13 czerwca – kolejne nabożeństwo fatimskie, połączone z oktawą Bożego Ciała – o godz. 18.00 będzie Msza święta, potem różaniec i procesja z Najśw. Sakramentem.
W czwartek – zakończenie oktawy, Msza św. o godz. 18.00, a po procesji poświęcenie wianków i ziół, oraz błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy do udziału w tym trwającym święcie Eucharystii.
W liturgii Kościoła przypada – we wtorek św. Antoniego z Padwy, kapłana; w środę bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych, a w sobotę Niepokalanego Serca NMP i św. Brata Alberta, zakonnika.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie, a w tym tygodniu czystość świątyni powierzamy parafianom z ul. Różanej n-y: 18a, 19, 20, 21, 21a.
Rada Parafialna zbiera dziś ofiary na inwestycje parafialne.
Na pomoc Siostrze Renacie Kotarbie organizującej wypoczynek wakacyjny dla dzieci na Ukrainie przekazaliśmy kwotę ze zbiórki w Boże Ciało: 6.780 zł. Niech Pan Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom.
Dziękujemy za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie pięknych ołtarzy, śpiewu, asysty; dziękujemy chórowi, scholii, orkiestrze, strażakom i policji, służbie liturgicznej, dzieciom i tym którzy nieśli sztandary i feretrony, nagłośnienie; wszystkim za udział w procesji, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Na nowy tydzień niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże!
Ks. Proboszcz