Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w tygodniu przed Mszą świętą wieczorną o 17.45 jest śpiewana litania do Serca Pana Jezusa. W czasie oktawy Bożego Ciała litania śpiewana będzie podczas procesji po Mszy wieczornej.
W czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Święte w Boże Ciało będą o godz. 8.00, o godz. 10.00 z procesją, / nie będzie Mszy św. o 12.00/ oraz o 15.30. Po Mszy św. o godz. 10.00, przejdziemy procesją z kościoła główną bramą, ulicą Bruchnalskiego, ul. Bielowicza do pętli przy pawilonie i z powrotem wrócimy do kościoła. Ołtarze będą w następujących miejscach: pierwszy przy figurze Serca Pana Jezusa, drugi przy figurze Upadku Pana Jezusa, trzeci przy figurze św. Floriana na rynku, a czwarty przed kościołem.
Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji; na procesję zapraszamy wszystkich parafian, strażaków, orkiestrę, dzieci sypiące kwiaty, także dzieci w strojach pierwszokomunijnych. Prosimy zabrać na procesję feretrony, chorągwie, tak, aby to nasze święto Eucharystyczne było pięknym wyznaniem naszej wiary. Za udział w procesji Bożego Ciała można uzyskać odpust – czyli darowanie kar za grzechy odpuszczone.
W Oktawie Bożego Ciała – Procesja eucharystyczna wokół kościoła będzie wieczorem po Mszy o godz. 18.00, a w niedzielę 11 czerwca po Mszy o g. 12.00.
8 czerwca w Boże Ciało przypada też wspomnienie św. Jadwigi Królowej, drugi nasz odpust, także od 2014 roku patronki miasta Świątniki Górne. Msza święta za parafian oraz za mieszkańców miasta, będzie w Boże Ciało o g.10.00. Natomiast w sobotę Pani Burmistrz zaprasza mieszkańców na festyn z okazji święta miasta.
Adoracja Najświętszego Sakramentu – w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.
Różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych w piątek o g. 17.30.
Dziękujemy tym, którzy w minionym tygodniu złożyli ofiarę na sprzątanie kościoła, a teraz prosimy parafian z ul. Różanej nr -y: 13a, 14, 14a, 15, 16.
Zwróciła się do naszej parafii z prośbą o pomoc finansową Siostra Renata Kotarba, nasza rodaczka, pracująca na Ukrainie. Jej parafia w Murafie, koło Winnicy, organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci ukraińskich z rodzin dotkniętych wojną i potrzeba im wsparcia finansowego. W Boże Ciało będzie przed kościołem wystawiona puszka, można to dzieło wspomóc swoimi ofiarami.
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!