W dzisiejszą niedzielę 23 lipca, obchodzony jest ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież pisze: Bóg błogosławi każdemu owocnemu spotkaniu między pokoleniami. On pragnie, aby jak Maryja z Elżbietą, młodzi radowali serca starszych i czerpali mądrość z ich doświadczeń życiowych. Nade wszystko zaś chce, abyśmy nie pozostawiali osób starszych samym sobie, abyśmy nie spychali ich na margines życia, co niestety zdarza się dziś nazbyt często.
Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się już niedługo, od 1 do 6 sierpnia w Lizbonie w Portugalii.
Nieszpory niedzielne dzisiaj o g. 15.00.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Kingi, dziewicy, we wtorek św. Jakuba i św. Krzysztofa, w środę świętych Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej, w piątek św. Szarbela, kapłana, a w sobotę św. Marty, Marii i Łazarza.

We wtorek 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Modlimy się już dzisiaj przez wstawiennictwo św. Krzysztofa o bezpieczną jazdę dla kierujących pojazdami oraz o bezpieczeństwo podróżujących i pieszych. Dzisiaj po Mszach świętych i we wtorek po Mszy o 7.00 i 18.00, pobłogosławimy pojazdy. Ofiary przy tej okazji składane przez kierowców/ 1 gr za szczęśliwie przejechany kilometr/ przeznaczone są na pojazdy dla misjonarzy.
Msze święte w tygodniu: poniedziałek o g. 18.00, wtorek o 7.00 i wyjątkowo w ten wtorek także o 18.00 /w intencji kierowców/, środa o 18.00, w czwartek o 7.00, w piątek o 18.00, a w sobotę o 7.00 i 18.00.
Czystość kościoła powierzamy na ten tydzień parafianom z ul. Ks. Koniecznego nr-y: 11, 13, 14, 15, 16.
W przyszłą niedzielę 30 lipca odbędzie się Droga Krzyżowa w Kalwarii Zebrzydowskiej jako wotum wdzięczności naszej parafii za ocalenie kościoła w czasie działań wojennych i o pokój na Ukrainie. O godz. 15 początek modlitwy przy stacji „U Piłata”, a potem o godz. 17.00 można uczestniczyć we Mszy św. w klasztorze. Są wolne miejsca się na wyjazd busem.
Kolejna zbiórka elektrośmieci w naszej parafii będzie 3 sierpnia w czwartek.
Ostatnio zmarli z naszej parafii +Zofia Pyrdek lat 92 i +Adam Sarga lat 54, jego pogrzeb będzie w poniedziałek o 15.00. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!