Dzisiaj nieszpory o godz. 15.00.
W liturgii Kościoła przypada – w poniedziałek wspomnienie św. Maksymilian Kolbe, kapłana, męczennika, we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny, w środę św. Stefana węgierskiego, w czwartek św. Jacka, kapłana, patrona naszej archidiecezji.
We wtorek, 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Msze święte o godz. 8.00, 10.30, 12.00 i 15.30, nieszpory o 15.00. Poświęcenie bukietów ze zbóż, warzyw, owoców, kwiatów i ziół, na każdej Mszy świętej.
15 sierpnia w dziejach Polski zapisał się jako jeden z najważniejszych dni. Tego dnia 1920 roku Polacy odnieśli wielkie zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej podczas wojny polsko-bolszewickiej. Na pamiątkę tych wydarzeń obchodzone jest także 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego.
Msze święte w tygodniu: poniedziałek – 18.00, środa – 18.00, w czwartek o 7.00 , w piątek 18.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia , a w sobotę o 7.00 i 18.00.
Zachęcamy do trwającej w naszym kościele adoracji Najśw. Sakramentu; w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.
Uroczystości odpustowe w Kalwarii Zebrzydowskiej będą od piątku od 18 sierpnia; a zakończone będą w niedzielę 20 sierpnia.
Piesza Pielgrzymka z Podstolic do Kalwarii zatrzyma się przy naszym kościele w czwartek ok. g. 8.30.
Dziękujemy za troskę o czystość świątyni w tym tygodniu, teraz prosimy parafian z
ul. Ks. Koniecznego n-y: 38, 40, 42 oraz z ul. Ks. Zakulskiego n-y:1, 2.
Rada Parafialna zbiera dzisiaj ofiary na inwestycje parafialne.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.
Szczęść Boże!