Na Nieszpory zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada:
w poniedziałek św. Piusa X, papieża i św. Joanny
we wtorek – Najświętszej Maryi Panny Królowej
w czwartek – świętego Bartłomieja apostoła/ odpust w Mogilanach w przyszłą niedzielę/
w piątek – św. Ludwika, króla
w sobotę – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej
Msze święte w tym tygodniu jeszcze według wakacyjnego porządku – w poniedziałek o 18.00, we wtorek o 7.00, w środę o 18.00, w czwartek o godz. 7.00 piątek o 18.00, a w sobotę o 7.00 i 18.00.
W przyszłą niedzielę 27 sierpnia, chcemy podziękować Panu Bogu za dar chleba. Podobnie jak w ubiegłe lata, prosimy tych, którzy pieką chleb w domu, aby przynieśli w przyszłą niedzielę upieczony bochenek chleba, na sumę, na Mszę świętą o godz. 10.30. Te chleby złożymy przed ołtarzem i poświecimy. Po Mszy świętej, przed kościołem, będziemy się dzielić tym poświęconym chlebem.
W ramach tegorocznych zmian Sióstr Służebniczek z naszej parafii odchodzi katechetka Siostra Małgorzata Maniak, a na jej miejsce przychodzi Siostra Katarzyna Kula, która będzie katechizowała w szkole podstawowej. Siostrze Małgorzacie dziękujemy za roczną pracę katechetki, a Siostrze Katarzynie życzymy sił zdrowia i opieki Niepokalanej w podejmowaniu nowych zadań.
Dziękujemy za złożone ofiary na inwestycje parafialne -Rada Parafialna zebrała w ubiegłą niedzielę 7.550 zł, a na konto wpłacono w sierpniu 4.160 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Na cmentarzu zamontowaliśmy trzy lampy solarowe – koszt to prawie 15.000 zł.
Sprzątanie kościoła powierzamy w tym tygodniu pozostałym parafianom z ul. Ks. Zakulskiego.
Dziękujemy paniom z zespołu Caritas za pomoc przy przyjęciu pielgrzymów idących z Podstolic do Kalwarii.
Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej : Ruchu Światło-Życie, Domowego Kościoła, Służby Liturgicznej Ołtarza, Grup Apostolskich – odbędzie się 26 sierpnia (sobota).

W ostatnim czasie zmarła z naszej parafii: +Irena Dziura lat 87. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże!