Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o 15.00, a w tygodniu o 17.30. W sobotę na różańcu modlić się będziemy za parafian z ulic: Polna, Południowa, Graniczna, Stawowa, Braci Leńczowskich, Kręta, Sportowa, Karpacka.
W piątek 13 października – ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie – o godz. 17.30 – najpierw będzie różaniec, potem procesja z figurą Matki Bożej i Msza święta z kazaniem. Zapraszamy dzieci na różaniec i do sypania kwiatków w czasie procesji w piątek.
W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, w niedzielę św. Teresy z Avili.
W przyszłą niedzielę 15 października, będzie obchodzony XXIII Dzień Papieski, wspominający św. Jana Pawła II. Jak co roku można będzie w tym dniu złożyć ofiary na stypendia dla biedniejszej młodzieży /o czym słyszeliśmy w liście Biskupów/.
Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na sprzątanie kościoła, a na ten tydzień polecamy czystość w kościele parafianom z ul. Kr. Jadwigi n-y: 38c, 38d, 39, 40, 51, 53.
Młodzież z klas VIII, która przygotowuje się do bierzmowania zapraszamy w czwartek na spotkanie o godz. 16.30.
Pielgrzymi do Limanowej i Pasierbca wyjeżdżają w czwartek o godz. 8.00 od strażnicy.
Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
W piątek imieniny będzie obchodził Pan kościelny – Edward Słomka, życzymy mu dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej.
W sobotę przypada Dzień Nauczyciela – wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom oświaty dziękujemy za trud nauczania i wychowywania młodego pokolenia i życzymy wiele sił, zdrowia, cierpliwości do przekazywania wiedzy i wartości wychowawczych. W intencji nauczycieli i pracowników oświaty będzie różaniec w przyszła niedzielę o g. 15.00.
Sprawy opłat cmentarnych załatwiamy w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia kancelarii. Pan Michał Michalec zrezygnował z prowadzenia ksiąg cmentarnych, przekazał te sprawy Księdzu Proboszczowi, a nowego kierownika cmentarza poszukujemy. Dziękujemy Panu Michałowi za jego ponad 50 letnią pracę kierownika naszego cmentarza. Zbliżające się dni szczególnej pamięci o zmarłych, niech będą też okazją do sprawdzenia sobie opłat za grobowce.
Ostatnio zmarła z naszej parafii +Krystyna Widomska lat 71, jej pogrzeb będzie w środę o g. 14.00. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.
Szczęść Boże!

KOMUNIKAT
W SPRAWIE CMENTARZA

Sprawy opłat cmentarnych załatwiamy w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia kancelarii.

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

PONIEDZIAŁEK GODZ. 8.30 -9.30
ŚRODA GODZ. 16.00 – 17.30
SOBOTA GODZ. 8.30 – 10.00

Pan Michał Michalec zrezygnował z prowadzenia ksiąg cmentarnych, przekazał te sprawy Księdzu Proboszczowi, a nowego kierownika cmentarza poszukujemy.
Dziękujemy Panu Michałowi za jego ponad 50 letnią pracę kierownika naszego cmentarza.
Zbliżające się dni szczególnej pamięci o zmarłych, niech będą też okazją do sprawdzenia sobie opłat za grobowce.
TELEFON DO PARAFII:

12 270 41 04 KANCELARIA WEW. 23