W związku z obchodzonym dzisiaj 23 Dniem Papieskim, jak co roku młodzież zbiera przed kościołem ofiary na stypendia dla biedniejszej młodzieży – na tzw. „żywy pomnik” dla św. Jana Pawła II.
Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o 15.00, a w tygodniu o 17.30. W sobotę na różańcu modlić się będziemy za parafian z ulic: Ks. S. Koniecznego, Ks. Zakulskiego, Krakowska, Węgielnik, Bruchnalskiego, Różana, Modrzewiowa i Spokojna.
W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Jadwigi Śląskiej/ 45- rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II/ we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa, męczennika, w środę św. Łukasza ewangelisty, w czwartek bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana, męczennika, w piątek uroczystość św. Jana z Kęt, kapłana, / nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych/ w niedzielę 22 października św. Jana Pawła II, papieża- uroczystości odpustowe w Sanktuarium św. Jana Pawła w Łagiewnikach.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, a na najbliższy tydzień czystość kościoła powierzamy parafianom z ul. Podgórskiej nr-y: 3, 4, 5, 6, 7.
Na wypominki za zmarłych przyjmujemy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.
Zapraszamy na krąg biblijny – wspólne czytanie ewangelii – w poniedziałek o godz. 19.00.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!