„Misje sercem Kościoła” – to hasło dzisiejszej Niedzieli Misyjnej i rozpoczętego Tygodnia Misyjnego.
Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – dzisiaj o 15.00, a w tygodniu o 17.30. W sobotę na różańcu modlić się będziemy za parafian z ulic: Myślenicka, Widokowa, Słoneczna, Na Wzgórzu, Ekologiczna, Stroma, Targowa, Józefa Kotarby, Św. Stanisława.
W liturgii Kościoła w sobotę przypada św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
Spotkanie dla klas VIII przed bierzmowaniem w czwartek o g. 16.30.
Już informujemy, że 1 listopada, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte w kościele będą o godz. 8.00, 10.00, 11.30, Nieszpory o godz. 14.00, a potem procesja na cmentarz – tam o g. 14.30 – modlitwa za zmarłych z wypominkami i o godz. 15.00 Msza święta polowa na cmentarzu przy krzyżu. Mszy świętej o 15.30 w kościele już nie będzie.
2 listopada, w Dzień Zaduszny, Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 oraz o godz.18.00 – ta Msza święta będzie za zmarłych w tym roku parafian. Różaniec na cmentarzu będzie w Dzień Zaduszny 2 listopada o g. 20.00.
Pamiętamy w tych dniach o naszych zmarłych nie tylko przez dbanie o ich groby, ale możemy im ofiarować modlitwę. Każdy, kto nawiedzi kościół lub cmentarz w dniach 1 i 2 listopada może uzyskać odpust i ofiarować go za zmarłych.
Od 1 do 8 listopada, przed każdą Mszą świętą będą wypominki jednorazowe za zmarłych poleconych naszej modlitwie, a nowe wypominki roczne będą od niedzieli 5 listopada. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
Z Dnia Papieskiego przekazaliśmy na stypendia dla młodzieży uzbieraną kwotę 4.172 zł. Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych organizuje tradycyjną kwestę do puszek, na naszym cmentarzu; w dniu 1 listopada.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni w tym tygodniu, a teraz prosimy kolejnych parafian z ulicy Podgórskiej n-y: 9, 11,14, 15,16.
Przy wyjściu z kościoła można obejrzeć różańce wykonane przez dzieci z naszej szkoły.

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!