Dzisiejsza, ostatnia niedziela października jest obchodzona jako rocznica poświęcenia kościoła własnego, czyli parafialnej świątyni, w której gromadzimy się jako wspólnota ochrzczonych, aby słuchać słowa Bożego, zanosić modlitwy błagalne, wielbić Boga, a przede wszystkim sprawować sakramenty i gdzie przechowuje się Najświętszy Sakrament Eucharystii.
Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00, w poniedziałek i wtorek o 17.30 – różaniec za zmarłych. Dziękujemy dzieciom za piękny udział w modlitwie różańcowej w październiku, za prowadzenie modlitwy, a Siostrze Katarzynie Katechetce za codzienne czuwanie nad dziećmi oraz Pani Katechetce Agnieszce.
W środę, 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte będą w kościele o godz. 8.00 i 10.00 i 11.30, popołudniu Nieszpory o godz. 14.00, a potem procesja na cmentarz – tam o 14.30 – modlitwa za zmarłych z wypominkami i o godz. 15.00 Msza święta polowa na cmentarzu przy krzyżu. Mszy świętej o 15.30 w kościele już nie będzie.
2 listopada, czwartek – Dzień Zaduszny, Msze Święte będą o godz. 7.00, 9.00 oraz o godz.18.00 – ta Msza święta będzie za zmarłych w tym roku parafian. Także 2 listopada, zapraszamy na różaniec za zmarłych o godz. 20.00 – na cmentarzu, przy krzyżu.
Kościół zachęca do ofiarowania odpustów za zmarłych – można ofiarować odpust w intencji osoby zmarłej zarówno 1 jak i 2 listopada. Warunkiem uzyskania odpustu 1 i 2 listopada jest przyjęcie Komunii i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, a w pozostałe dni modlitwa na cmentarzu za zmarłych. Ze spowiedzi można korzystać przed Mszą świętą.
Do 8 listopada, przed Mszą świętą będą wypominki jednorazowe za zmarłych poleconych naszej modlitwie, a nowe wypominki roczne będą od niedzieli 5 listopada. Na wypominki przyjmujemy w zakrystii.
Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych organizuje kwestę do puszek, na naszym cmentarzu 1 listopada. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na renowację zabytkowych nagrobków.
W piątek – pierwszy piątek listopada – spowiedź rano przed Mszą św. i po południu od 16.30. Chorych zgłoszonych przez rodzinę odwiedzimy w sobotę, nie w piątek, od g. 10.00.
W sobotę – pierwsza sobota miesiąca – modlitwa do Niepokalanego Serca Maryi oraz za matki oczekujące dziecka – po Mszy o 7.00.
Dziękujemy za dbanie o czystość naszej świątyni w tym tygodniu, a teraz prosimy kolejnych parafian z ulicy ul. Podgórskiej n-y: 17, 20, 22, 24, 26.
Przypominamy że Msze święte w niedzielę i święta są o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 15.30.
W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych w kościele. W naszym kościele było na Mszach Świętych 1.035 osób, a parafian jest ok. 2.400, czyli było ok 43%. Oczywiście są w naszym kościele osoby z innych parafii, ale nasi parafianie też uczęszczają do innych kościołów.
Centrum Kultury i Teatr po Latach zapraszają na program o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego oraz na spektakl „Życie całe – Jan Paweł II” – w niedzielę 5 listopada o godz. 16.30.

Na najbliższe dni zadumy i modlitwy niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże!