Zapraszamy na Nieszpory niedzielne – dzisiaj o 15.00, potem Msza święta o 15.30. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych adoracja Najśw. Sakramentu.
W liturgii kościoła przypada: w czwartek święto Poświęcenia Bazyliki na Lateranie, w piątek św. Leona Wielkiego, papieża, w sobotę św. Marcina z Tours, biskupa.
Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu w środy i soboty od g. 17.30 do 18.00.
Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – czwartek godz. 16.30.
W sobotę 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msza święta za Ojczyznę będzie  o godz. 11.00. Potem przemarsz pod pomnik „Synom tej ziemi” i dalsze uroczystości – szczegóły na plakatach.
W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 10.00 – podziękujemy Panu Edwardowi Słomce – kościelnemu – za jego 50 lat posługi w naszym kościele.
Dziękujemy za ofiary złożone przy zamawianiu wypominków za zmarłych. Różaniec za zmarłych poleconych wypominkach rocznych będzie w piątek o 17.30, potem Msza święta za tych zmarłych.
Sprzątanie w kościele powierzamy w tym tygodniu parafianom z ulicy Wąskiej.
W czasie kwesty zorganizowanej na cmentarzu przez Stowarzyszenie Przyjaciół Świątnik Górnych, zebrano 8.603 zł zł. Ofiary te będą przeznaczone na odnowę krzyża upamiętniającego powstańców z 1863 roku. Wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom Stowarzyszenie składa podziękowania.
Podziękowania kierujemy też do tych którzy 1 listopada pomagali w przeprowadzenia uroczystości na cmentarzu: Orkiestrze Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Świątniki Górne, pod dyrekcją Roberta Kozłowskiego, strażakom za zabezpieczenie drogi i tym którzy przygotowali ołtarz polowy i liturgię.
Przyznane gminie rządowe dotacje na zabytki, w tym na nasz kościół, będą mogły być wykorzystane dopiero po przygotowaniu zezwoleń konserwatorskich i projektów. Te prace papierowe już się rozpoczęły – mieliśmy już komisję z Kurii także z Wydziału Konserwatora Małopolskiego, ale do rozpoczęcia prac upłynie pewnie co najmniej pół roku.
W związku z tym Rada Parafialna nadal będzie zbierała fundusze na nasz wkład do tych projektów, oraz na wymianę pieca gazowego do ogrzewania kościoła. Dlatego w przyszłą niedzielę – drugą niedzielę miesiąca – będzie przeprowadzona zbiórka na te cele. Można ofiary wpłacać także na konto parafialne.
Centrum Kultury i Teatr po Latach zapraszają dzisiaj na program o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego oraz na spektakl „Życie całe – Jan Paweł II” – początek o godz. 16.30 w strażnicy.

Na nowy tydzień niech Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!