W dzisiejszą niedzielę, 3 grudnia, Kościół wkracza w nowy rok liturgiczny i rozpoczyna Adwent – okres poprzedzający coroczne obchody Bożego Narodzenia.
Od pierwszej niedzieli Adwentu Kościół w Polsce podejmuje również realizację nowego programu duszpasterskiego: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” który ma na celu zwrócenie uwagi wiernych do lepszego uczestnictwa w życiu i misji Kościoła.
Na Roraty, czyli Mszę świętą ku czci Matki Bożej, zapraszamy przez cały Adwent; w tygodniu codziennie o godz. 7.00. Zapraszamy dzieci na Roraty z lampionami, będą obrazki, rozważania z cyklu „Budujemy stajenkę dla Jezusa”. Dzieci, które będą na roratach mogą przed rozpoczęciem lekcji w szkole, skorzystać na stołówce z gorącej herbaty i drożdżówki.
Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada św. Barbary, dziewicy i męczennicy, w środę św. Mikołaja, biskupa, w czwartek św. Ambrożego, biskupa, a w piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny – jest to święto patronalne Sióstr Służebniczek. W tym dniu jest także tzw. „Godzina Łaski” – od godz. 12.00 do 13.00 – można przyjść sobie do kościoła i prosić Niepokalaną, która obiecała że dzięki modlitwie w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i ciała. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
Opłatki na stół wigilijny dzisiaj pobłogosławione, można nabywać po Mszach świętych przez cały adwent, u Pani Organistki, przy stoliku pod chórem. Ofiary za opłatki są częścią wynagrodzenia Pani Organistki.
Są też od dzisiaj do nabycia świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom; ta akcja organizowana jest co roku przez Caritas. / ofiary za duże świece 15 zł, za małe 10 zł – oddajemy do Caritasu./.
Jest też do nabycia gazetka nasza parafialna „Świątnik” w cenie 10 zł.
Sprzątanie w kościele, w tym tygodniu, powierzamy parafian z ul. Metalowców n-y: 25, 27, 33, 37.
Za tydzień w niedzielę Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na inwestycje parafialne.

Pod zakładką „pielgrzymki”  jest oferta wyjazdu do Lourdes w czerwcu przyszłego roku, oraz na Węgry  do Egeru na początku lipca 2024.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożej opieki. Szczęść Boże!