Przed nami drugi tydzień Adwentu – przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Papież Franciszek prosi: „Nie przeżywajmy udawanego Bożego Narodzenia, tego handlowego… Pozwólmy się ogarnąć przez bliskość Boga, atmosferę Bożego Narodzenia, sztukę, muzykę i tradycje, które zapadają w serce”.
Nieszpory adwentowe dzisiaj o godz. 15.00.
Na Roraty zapraszamy w tygodniu o godz. 7.00.
W środę w liturgii przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w czwartek św. Jana od Krzyża, kapłana, doktora Kościoła. W sobotę rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
Adoracja Najśw. Sakramentu w środy i w soboty od 17.30 do 18.00.
W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy wieczornej.
Młodzież z klas VIII, przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 16.30.
Przedświąteczne odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią świętą – będą w sobotę 16 grudnia, od godz. 10.00. Proszę zgłosić chorych, starszych, którzy nie będą mogli być na święta w kościele.
Spowiedź adwentowa w naszym kościele będzie 21 grudnia, w czwartek w przyszłym tygodniu.
Jeśli ktoś chce podzielić się z potrzebującymi darami żywnościowymi przed Świętami, to w tym tygodniu można ofiarować jakieś dary, zostawić je w krużganku kościoła.
Pobłogosławione opłatki wigilijne można nabywać u Pani Organistki po Mszach Świętych. Są też świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom.
Na stoliku z prasą katolicką jest jeszcze 20 numer naszej gazetki parafialnej „Świątnik”. Rada Parafialna zbiera dzisiaj ofiary na inwestycje parafialne i na ogrzewanie kościoła. Następna zbiórka na inwestycje będzie w lutym przyszłego roku.
Sprzątanie w kościele powierzamy na najbliższy tydzień parafianom z ul. Ogrodowej oraz z ul. Bielowicza nr-y: 2, 5, 6, 6a.
Pani Burmistrz Małgorzata Duży, zaprasza mieszkańców miasta i gminy na kiermasz Bożonarodzeniowy, który będzie od 15 do 17 grudnia przy urzędzie gminy. Program na afiszach.
Strażacy będą roznosili kalendarze w sobotę 16 grudnia.
Ostatnio zmarł z naszej parafii +Jan Homel lat 72. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i Bożego błogosławieństwa.
Szczęść Boże!