„Chorzy, słabi, ubodzy są w sercu Kościoła i muszą być w centrum naszej ludzkiej uwagi oraz duszpasterskiej troski” – pisze papież Franciszek w Orędziu na Światowy Dzień Chorego, który dzisiaj obchodzimy. W naszej parafii Dzień Chorych zorganizujemy, podobnie jak w ubiegłe lata, w czerwcu.
Dzisiaj trzecia niedziela tzw. Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa – odprawianego przed Wielkim Postem. Wystawienie Najśw. Sakramentu, dzisiaj po Mszy o 8.00 do 10.00 oraz po Mszy o 11.30 do 15.30. O godz. 15.00 – Nieszpory. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie przed Najśw. Sakramentem.
Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego.
Wielki Post – czas pokuty, modlitwy i umartwienia, rozpoczniemy 14 lutego, w najbliższą środę, zwaną Środą Popielcową. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą w środę o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje katolików post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej już w najbliższy piątek – o godz. 17.15, oraz o 19.30.
Pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00, a Msza niedzielna popołudniowa w Wielkim Poście będzie o 15.45, po zakończeniu nabożeństwa, już bez kazania. Kazania Pasyjne głosił będzie Ks. Jan. Składka z nabożeństwa Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu.
Dziękujemy za ofiary składane na sprzątanie kościoła, a w tym tygodniu prosimy parafian z ul. Bielowicza n-y: 62, 63, 64, 65, 66 .
Rada Parafialna zbiera ofiary na koszty związane z ogrzewaniem kościoła i na inwestycje. Wszystkim składającym ofiary serdecznie dziękujemy.
Ks. Prałat Zbigniew Gerle, rezydent w naszej parafii, obchodzi 17 lutego w sobotę, imieniny. Jeszcze Ks. Zbigniew przebywa w szpitalu, a Msza święta w Jego intencji zamówiona przez Radę Parafialną, będzie w sobotę o godz. 7.00. Życzymy Ks. Zbigniewowi zdrowia, wszelkich Łask Bożych i potrzebnych sił, aby jak najszybciej wrócił do naszej wspólnoty.

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, niech Pan Bóg nam błogosławi. Szczęść Boże!

informacja z Gminy:

Burmistrz Miasta i Gminy Świątniki Górne zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Świątniki Górne do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących projektu „Programu Opieki nad Zabytkami Miasta i Gminy Świątniki Górne na lata 2024-2027”, które odbędą się w terminie od dnia 13 lutego 2024 r. do dnia 27 lutego 2024 r.

Z projektem Programu można zapoznać się na stronie internetowej Urzędu i w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu lub w budynku Urzędu Miasta i Gminy Świątniki Górne, pokój nr 106.

Wnioski i uwagi w sprawie projektu można składać poprzez złożenie formularza pocztą tradycyjną, platformą ePUAP lub drogą mailową. Dnia 19 lutego 2024 r. o godzinie 15.00 w siedzibie urzędu odbędzie się spotkanie konsultacyjne w tej sprawie.