Dzisiaj nieszpory o godz. 15.00.
Jutro rozpocznie się nowenna przed Uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej parafii. Przez najbliższe 9 dni będziemy się modlić do naszego patrona, polecając mu naszą parafię i Ojczyznę. Odpust parafialny będzie u nas w niedzielę 12 maja.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada – w poniedziałek św. Katarzyny ze Sieny, w środę 1 maja św. Józefa, rzemieślnika, w czwartek św. Atanazego i św. Zygmunta, w piątek 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, w sobotę św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
W środę, 1 maja, rozpoczniemy nabożeństwa majowe, ku czci Matki Najświętszej. Nabożeństwa majowe w tygodniu, będą o godz. 17.30, potem o godz. 18.00 Msza święta, a w niedzielę nabożeństwa majowe będą o godz. 15.00. W środę na rozpoczęcie nabożeństw majowych będzie procesja wokół kościoła; zapraszamy dzieci do sypania kwiatków, przystrojenie i zabranie feretronów.
3 maja, w piątek, w Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski; Msze św. o 8.00, 10.00, 11.30 i 15.30, a nabożeństwo majowe 3 maja o g. 15.00. W piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
W piątek 3 maja przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed Mszami świętymi, a chorych z Komunią św. zgłoszonych przez rodzinę odwiedzimy w środę 1 maja od godz. 9.00.
Modlitwa do Niepokalanego Serca Matki Bożej i za matki oczekujące potomstwa będzie w sobotę po Mszy o g. 7.00.
W przyszłą niedzielę 5 maja, w naszym kościele będzie uroczystość I Komunii świętej. 41 dzieci z klas III przyjmie po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii świętej, na Mszy świętej o godz. 10.00 – klasa III a -/21 dzieci/, o g. 11.30 klasa III b – /20 dzieci/. Spowiedź dla tych dzieci ich rodzin, będzie w sobotę od godz.10.00 do 11.30. Prosimy parafian, aby w przyszłą niedzielę na Mszach o 10.00 i 11.30 – zostawili w kościele miejsce dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych i przyszli na inne Msze święte.
Msza św. w intencji strażaków z OSP Świątniki Górne będzie 4 maja w sobotę o 18.00.
Dzisiaj przed kościołem strażacy ze Świątnik Górnych zbierają datki na samochód gaśniczy. Zachęcamy by wspomóc tę inicjatywę.
Dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła, a w tym tygodniu prosimy parafian z ul. Krętej.
Szkoła Muzyczna w Świątnikach Górnych prosi poinformować o trwających zapisach do klas na różne instrumenty – bliższe informacje na stronie internetowej szkoły.
Zmarła z naszej parafii + Elżbieta Kisiel lat 80, jej pogrzeb będzie we wtorek w Krakowie na Rakowicach. Odbył się też u nas pogrzeb pochodzącej ze Świątnik +Emilii Walas lat 99. Polećmy zmarłe Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkich błogosławi. Szczęść Boże!