Dzisiaj Kościół wspomina Wniebowstąpienia Pańskie, a nasza parafia przeżywa uroczystość odpustową ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona naszej Ojczyzny i naszego kościoła. Msze święte tak jak w niedzielę, suma odpustowa o godz. 11.30. Aby uzyskać odpust – czyli darowanie kar za grzechy już odpuszczone, należy dzisiaj w naszym kościele, przyjąć Komunię Święta oraz pomodlić się w intencjach Ojca Świętego. Na stoliku obok prasy katolickiej są do zabrania książeczki z modlitwami do św. Stanisława, naszego patrona.
Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.00, a w tygodniu o 17.30.
W liturgii Kościoła w poniedziałek przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, we wtorek św. Macieja Apostoła, w środę św. Zofii, w czwartek św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, a w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki.
Pierwsze nabożeństwo fatimskie będzie jutro, w poniedziałek 13 maja o godz. 17.30 – najpierw różaniec, potem procesja ze śpiewem litanii do Matki Bożej, a następnie Msza święta z kazaniem. Zapraszamy na procesję dzieci w strojach komunijnych i dzieci do sypania kwiatków. Figurę Matki Bożej poniosą matki dzieci pierwszokomunijnych.
W czwartek na nabożeństwie majowym o 17.30 i na Mszy świętej o 18.00 pieśni maryjne zaśpiewają chóry: „Świętojański” z Rzeszotar, „Wrzosy” z Wrząsowic i nasz chór „Credo”.
Rocznica Pierwszej Komunii św. dla dzieci z klas IV, będzie w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30; spowiedź dla nich – w piątek od g. 15.45 do 16.30, a potem próba z Panią Katechetką.
Dziękujemy za troskę o czystość świątyni w tym tygodniu, teraz prosimy parafian z ul. Sportowej n-y: 10, 11, 14, 15, 17 .
Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą posługę słowa Ks. Kan. Dr Bogusławowi Kastelikowi, ojcu duchownemu w Krakowskim Seminarium.
Podziękowania składamy także wszystkim za przygotowanie dzisiejszej uroczystości odpustowej – Siostrom Służebniczkom – Siostrze Teresie za wystrój kościoła, Panu kościelnemu, Pani Organistce, chórowi i scholii, orkiestrze strażakom, Paniom sprzątającym kościół, ogrodnikowi Panu Ireneuszowi, służbie liturgicznej, oraz zaangażowanym w czytanie i procesję.
Ostatnio zmarła z naszej parafii +Krystyna Bodzoń lat 83. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
Na nowy tydzień niech Pan Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże!